Новини з Австрії

В Австрії понад 60 відсотків танків не боєздатні

Рахункова палата оголошує танковий парк Збройних Сил Австрії невтішний вирок. Реакція Міністра оборони Таннер.

Згідно зі звітом Рахункової палати, 64 відсотки танків Збройних Сил Австрії «не придатні для бойових дій», частково через відсутність запасних частин.

Експерти Рахункової палати уважно вивчили 4 бронетанково-гренадерську бригаду Федеральної армії, до складу якої входять важкі озброєння Австрійської федеральної армії (танки, БМП, артилерія), і дала їй викривальний звіт. Згідно з опублікованим у п’ятницю звітом RH, у період з 2018 по липень 2022 року в середньому 64 відсотки техніки були «непридатними для використання в польових умовах», тобто не в робочому стані.

Причини: Замало грошей для інвестицій через заходи жорсткої економії, проблеми із закупівлею запчастин через старість танків. Також критикувалося зберігання автомобілів у гаражах, деякі з яких були готові до зносу, під легкими навісами або просто на відкритому повітрі.

Тим часом, однак, загальні умови змінилися, не в останню чергу через фінансові вливання в армію. Міністр оборони Клаудія Таннер (ÖVP) оголосила модернізацію танкового парку цієї весни – тобто після періоду перевірок. Загалом до 2030 року до 4-ї бронетанково-гренадерської бригади буде інвестовано 560 мільйонів євро, щоб довести бронемашини «Леопард» та «Улан» до новітнього та сучасного рівня.

Міністр Таннер: «Ми негайно відреагували на умови, що змінилися (Примітка: через напад рашистів на Україну). Лише на оновлення парку “Леопардів” та “Уланів” виділено 560 мільйонів євро. Крім того, протягом найближчих кількох років у казармах Вельса та Ріда будуть проведені будівельні роботи, щоб вони могли відповідати вимогам майбутнього. У Ріді будівництво вже ведеться».

Рахункова палата також розкритикувала потенціал особового складу: наприклад, понад 12 відсотків особового складу 4-ї бронетанкової гренадерської бригади не пройшли позитивної перевірки фізичної готовності (включаючи віджимання та біг на 2 400 метрів). Крім того, згідно зі звітом, близько 16 відсотків кадрового складу не мали елементарних навичок стрілянини з пістолетів та автоматів. Близько чверті військовослужбовців не дотримувалися підтримки стрілецьких навичок, які необхідно демонструвати на щорічних навчаннях.

Інспектори також звернули увагу на те, що частка займаних посад серед офіцерів, унтер-офіцерів та солдатів протягом багатьох років знижується. З 2015 до початку 2022 року було заповнено лише 69 відсотків посад. Через операції з надання допомоги поліції безпеки, наприклад, на кордонах, інші завдання ЗС не могли бути виконані, а чисельність персоналу скорочувалася. Ці місії також негативно вплинули на підготовку та навчання військовослужбовців.

Критика SPÖ також зосереджена на нестачі кадрів у армії. “Навіть найбільший бюджет на закупівлі марний, якщо бронемашина залишається в гаражі, тому що ніхто не може ним управляти”, – сказав Роберт Лаймер, представник з оборони “червоних”. “Якщо 31 відсоток позицій вакантен, 12 відсотків складу не відповідають вимогам до спортивних показників і 16 відсотків не мають базових навичок стрілянини, то це серйозна проблема”, – говорить він.

Викликає тривогу і те, що місії допомоги збройних сил негативно впливають на підготовку військових службовців: «Охорона посольства — це робота поліції», — наголошує військовий представник SPÖ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України