Новини з Австрії

Кожен третій біженець в Австрії із Сирії

На перший погляд це звучить парадоксально: кількість біженців в Австрії скоротилася, але притулок все одно отримали більше мігрантів.

У 2023 році статус захисту отримали 26 840 іноземців, більше, ніж роком раніше. Кожен третій із них прибув із Сирії.

За даними європейського статистичного агентства Євростат, торік захист в одній із 27 країн ЄС отримали майже 409 500 осіб. Це приблизно на сім відсотків більше, ніж роком раніше. В Австрії статус захисту отримали 26 840 осіб, що більше, ніж попереднього року. Близько 23 200 з них були рішеннями першої інстанції, тобто людьми, які отримали притулок за першою заявою.

По всьому ЄС було ухвалено близько 358 200 позитивних рішень у першій інстанції, плюс близько 51 300 позитивних рішень після апеляції. Сирійці були найбільшою групою позитивних заявок (32 відсотки), за ними йшли афганці (18 відсотків) і венесуельці (10 відсотків).

У 43 відсотках позитивних випадків заявникам було надано статус біженця, 35 відсоткам – додатковий захист і 22 відсоткам – гуманітарний статус. Основною причиною збільшення порівняно з 2022 роком стало збільшення додаткового захисту на 22 відсотки. Додатковий захист надається, якщо захист біженця не може бути наданий відповідно до Женевської конвенції, але існує ризик заподіяння серйозної шкоди в країні походження.

Якщо взяти всі види захисту разом, то 53 відсотки рішень були насамперед позитивними. Крім того, є ще 27 відсотків позитивних рішень у другій або останній інстанції. Є великі відмінності залежно від національності: сирійці та венесуельці отримали статус захисту насамперед у 94 відсотках випадків, а афганці – у 80 відсотках випадків. Шанси на отримання статусу захисту в другій інстанції також були вищими за середній у сирійців та афганців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України