Часто, навіть не знаючи фактів, росіяни не відчувають себе в безпеці у власній країні. Про який добробут народу і патріотизм в такому контексті можна говорити?
Давайте подивимося на факти:
За всі локальні військові конфлікти з 1945 по 1991 роки, враховуючи війну в Афганістані, СРСР втратив 17453 людини. Після 1991 року Росія втратила у Першій чеченській війні – 5552 людини, у Другій – близько 6000, в Грузино-осетинської війні 67 осіб.
Таким чином, РФ з 1991 року у війнах втратила близько 11619 чоловік (не враховуючи загиблих на Донбасі – Ред.), А разом з радянськими втратами з 1945 року, приблизно 29072 вбитими на війнах. Ці дані, безумовно, занижені, як і всякі військові втрати, однак, не тільки їх занижують, статистику МВС теж не без підстав в цьому звинувачують. Так от, за офіційними даними МВС, тільки в 2013 році в Росії від рук криміналу було вбито більше 36700 чоловік.
Тільки вдумайтеся в ці дані – щороку Росія у війні з кримінальними елементами втрачає істотно більше людських життів, ніж за всі війни з 1945 року, разом узяті. При цьому, рівень кримінальних вбивств на душу населення в Росії аномально високий, майже найвищий в Азії, найвищий в Європі, в сім разів вище, ніж у розвинених країнах в середньому. І хтось буде при цьому стверджувати, що громадська безпека, проблематика протидії злочинності і самооборона є питаннями другорядного значення? Чи не здається Вам, що цій проблемі приділяється катастрофічно мало уваги?
ВЦИОМ у вересні 2014 року провів опитування про найбільш значних питаннях в житті російських громадян. І з’ясувалося (о, диво, правда?), що на першому місці – відсутність безпеки як для себе особисто, так і для своїх рідних.