ЄС|NATO

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, – польський міністр

У середу український уряд оголосив правила, згідно з якими паспорти для чоловіків призовного віку можуть бути видані тільки всередині країни, а не в закордонних дипломатичних установах.

Як наслідок, чоловіки у віці від 18 до 59 років, які проживають за кордоном, не зможуть продовжити термін дії своїх паспортів або отримати нові.

Польща і раніше пропонувала допомогти Україні, щоб військовозобов’язані повернулися до своєї країни, щоб виконати свій громадянський обов’язок, сказала Косіняк-Камиш в інтерв’ю телеканалу Polsat News.

«Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських хлопців у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні», – сказав він, не уточнивши, як саме Польща буде допомагати.

Станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 мільйона українців, з яких близько 860 000 – дорослі чоловіки, за оцінками бази даних Євростату.

Польща надала статус тимчасового захисту 950 000 українців, що є другим за величиною показником після Німеччини.

«Будь-яка підтримка можлива», – сказала Косіняк-Камиш про те, як би Польща відреагувала, якби Київ попросив допомоги у поверненні додому тих, хто може втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України