ЄС|NATO

Росія переплюнула СРСР за темпами знищення власних солдатів

   Дорого ж обходяться росії її агресія. Росія вже втратила в Україні третину кількості радянських солдатів, убитих в Афганістані за 9 років. Тільки слід враховувати, що про радянських солдатів Брежнєв сором’язливо, як Путін, не мовчав, і в Афгані гинули не менше половини воїнів з України. Тепер же, Росія втрачає власний генофонд заради кремля, ганебно приховуючи вантаж 200.

Світова преса пише, що збройне протистояння на Донбасі варто офіційно визнати війною.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на світові ЗМІ. В Україні пора назвати війну війною, пише британська газета Financial Times. Незважаючи на те, як конфлікт в Україні називають Сполучені Штати, або що говорить Росія про свою причетність до цього конфлікту, Європа є свідком найбільшої війни за кількістю загиблих з часів радянського вторгнення в Афганістан. Пора визнати цей конфлікт війною, пише видання. За п’ять місяців боїв на території України Росія втратила стільки ж солдатів, скільки США втратила за майже 12 років присутності в Іраку і приблизно третину солдатів, що Радянський Союз втратив в Афганістані за 9 років окупації. Хоча те, як Росія заперечує свою присутність в Україні, схоже на те, як СРСР брехав про Афганістан, варто, на думку видання, звернути увагу на дві речі. По-перше, за часів радянського лідера Михайла Горбачова російські ЗМІ мали більше свобод, ніж вони мають зараз, у часи російського президента Путіна. По-друге, існує інтернет і приховувати інформацію про загиблих росіян в Україні складно, адже в Україні найбільш вільні російськомовні видання в світі. Прийшов час визнати, що конфлікт на Донбасі – це перша європейська міждержавна війна з 1945 року.

Британська газета Guardian пише, що Захід дозволяє Путіну домагатися свого в Україні. Відповідь західних лідерів на дії Путіна – це грати на публіку, в той же час вводячи деякі несерйозні санкції проти сепаратистів і соратників Путіна, пише видання. Звичайно, шлях до вирішення кризи має бути дипломатичним, а не військовим. Однак, Росію треба стримувати. Крім того, ЄС повинен погодитися з рішенням українського президента Петра Порошенка провести референдум в Україні щодо вступу в НАТО, коли ця країна виконає всі необхідні вимоги. Адже сама суть існуючої кризи – це європейський ідеал демократичного права, коли народ може сам визначати своє майбутнє і не повинен давати загарбникам і деспотам права розбивати його надії, підсумовує видання.

Американська газета New York Times пише, що Сталін стратив незліченну кількість українців. Однак, коли Радянський Союз розширювався, Сталін також призначав українців на важливі владні позиції. Навіть коли він зробив вивчення російської мови в школах обов’язковим, він не скасував навчання в школах на національних мовах. Тепер перед Путіним, який неодноразово ставив під сумнів історію української незалежної держави і народу, стоїть величезна перешкода. На відміну від Сталіна, Путін не може просто втягнути Україну в свій Євразійський союз. Українці не схвалюють диктатуру Сталіна, але їх боротьба за власну державність у чомусь зобов’язана його спадщині, про яку ні українці, ні Путін не люблять згадувати, підсумовує газета.

oleg-leusenko

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України