Життя

Працездатність залежить від розміру відпустки

Відпустка необхідна всім і кожному!

Работоспособность напрямую зависит от размера отпуска

Сучасна людина розмішана на роботі, вона перебуває в перманентній боротьбі за кращу посаду і зарплату. Тут справедливо буде сказати, що багато хто живе заради роботи, а не навпаки.

При цьому сучасні роботодавці не поспішають надавати робочим, службовцям оплачувану відпустку, хоча це прописано в законодавстві. За статистикою, лише один з чотирьох працівників володіє цим привілеєм. Але використовувати її вдається далеко не всім. У більшості випадків взяти відпустку повністю не виходить. Відповідно роботодавці економлять величезні гроші на цих рештках. Також часті ситуації, коли працівники і зовсім беруть лише кілька днів відпустки.

Тут справедливим буде питання: «Навіщо працювати на знос, заробляти гроші, якщо потім не насолоджуватись можливістю витратити на відпочинок?».

Можна на це відповісти так: «Високий рівень працездатності – ознака вмотивованості і відповідальності працівника». Але дослідження показують, що виснажлива праця негативно впливає на працездатність в цілому. І це відбивається на економіці.

З цього приводу Дерек Томпсон каже: «Ми помилково вважаємо, що, чим більше годин працюють люди, тим більше вони виробляють продукції. Але це не відповідає дійсності. Секрет високої продуктивності праці полягає не в кількості робочих годин».

Це означає, що людина не повинна проводити все життя в офісі, їй необхідний відпочинок: сонячні промені, морське повітря, теплий пісок узбережжя океану, спокій і розслаблення.

Відпустка корисна для продуктивності та здоров’я!

Є наукові докази того, що навіть короткі перерви благодатно позначаються на продуктивності, збільшують творчий потенціал працівника. У той  же час відмова від відпустки може спровокувати депресію і емоційний зрив. Саме тому рекомендується використати відпустку у повному обсязі. Це дає можливість відпочити мозку від щоденної напруги, якому він піддається в офісі.

Лікарі Нью-Йорка – ділової столиці США кажуть, що людині необхідно робити зарядку, розслаблятися (хорошим варіантом є медитація), щоб зберегти здоров’я, як фізичне, так і психологічне. Особливо фахівці відзначають необхідність у тривалому відпочинку від роботи і рекомендують ходити у відпустку. Він займає чільну позицію у списку заходів, що дозволяють зберегти і підвищити працездатність.

При цьому вчені аргументують свою точку зору. Вони кажуть, що європейці живуть довше і витрачають менше коштів на медицину, тому що використовують покладений їм за законодавством відпустку. До того ж, у працівників Старого Світу перерви більші, ніж у американців. Але тут не можна не погодитися, що північноамериканська економіка потужніше, ніж європейська.

Взяти відпустку – допомогти економіці підприємства і країни.

Є реальні докази того, що відпустка робить щасливим не тільки того, хто його використовував, але й оточуючих. Проведений експеримент дав приголомшливі результати. Виявляється стан задоволеності, психологічної рівноваги і щастя може передаватися колегам на роботі.

У той же час, коли співробітники щасливі, вони здатні робити набагато більше. Люди швидко знаходять спільну мову і здатні працювати в команді, а це значно підвищує шанс появи конструктивних, творчих ідеї для розвитку бізнесу, збільшення рівня продажів товарів, підвищення попиту на послуги.

В інтерв’ю для Forbes Марк Цвіллінг сказавши, що дуже важливо для бізнесменів і службовців бути щасливими. Від цього залежить продуктивність праці. Також він зазначив, що продуктивність роботи залежить від емоційного настрою, а не навпаки.

Відпочилі, задоволені службовці позитивно впливають не тільки на колектив і мікроэкономичну ситуацію окремого підприємства, але і на економіку країни в цілому.

За приблизними підрахунками вчених, американська економіка щорічно втрачає близько 23 млрд. доларів з-за захворювань, пов’язаних з нестачею відпочинку у працівників. Перше місце тут займає депресія, яка потребує тривалого лікування, а значити значних фінансових витрат. При цьому службовець не може виконувати свої обов’язки в повному обсязі.

Проведені Oxford Economics дослідження дали несподівані результати. Вчені підрахували, що якщо всі трудящі використовують належні їм відпустки, то економіка США отримає прибуток в 160 млрд. доларів, а обсяг податкових відрахувань у федеральне казначейство складі 21 млрд. доларів. До того ж з’явиться можливість економії на створення нових робочих місць.

Всі ці факти говорять про те, що Сполученим Штатам пора змінити трудове законодавство і змусити роботодавців надавати оплачувані відпустки. У той  же час країни колишнього Радянського Союзу не повинні поспішати сліпо переймати досвід Заходу. У законодавстві більшості з них прописане обов’язкове надання працівникам відпустки, яка оплачується. Збереження цієї норми дозволить побічно збільшувати економічні показники.

Але тут потрібно, щоб і самі працівники змінили своє ставлення до відпочинку, зрозуміли, що існує життя і крім робочого місця. Якщо весь час проводить на ньому, то безліч прекрасних моментів просто пройде стороною. Світ прекрасний, дивовижний і його необхідно досліджувати, пізнавати.

Дуже важливо, вирушаючи у відпустку, відключати смартфон і ноутбук, а краще залишати їх вдома. Якщо під час відпустки бути в курси всіх подій на роботі, то повноцінно відпочити не вийде.

І наостанок, бажання відпочити не є ознакою ліні, тому ходити у відпустку – це нормально.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України