Працездатність залежить від розміру відпустки

Відпустка необхідна всім і кожному!

Сучасна людина розмішана на роботі, вона перебуває в перманентній боротьбі за кращу посаду і зарплату. Тут справедливо буде сказати, що багато хто живе заради роботи, а не навпаки.

При цьому сучасні роботодавці не поспішають надавати робочим, службовцям оплачувану відпустку, хоча це прописано в законодавстві. За статистикою, лише один з чотирьох працівників володіє цим привілеєм. Але використовувати її вдається далеко не всім. У більшості випадків взяти відпустку повністю не виходить. Відповідно роботодавці економлять величезні гроші на цих рештках. Також часті ситуації, коли працівники і зовсім беруть лише кілька днів відпустки.

Тут справедливим буде питання: «Навіщо працювати на знос, заробляти гроші, якщо потім не насолоджуватись можливістю витратити на відпочинок?».

Можна на це відповісти так: «Високий рівень працездатності – ознака вмотивованості і відповідальності працівника». Але дослідження показують, що виснажлива праця негативно впливає на працездатність в цілому. І це відбивається на економіці.

З цього приводу Дерек Томпсон каже: «Ми помилково вважаємо, що, чим більше годин працюють люди, тим більше вони виробляють продукції. Але це не відповідає дійсності. Секрет високої продуктивності праці полягає не в кількості робочих годин».

Це означає, що людина не повинна проводити все життя в офісі, їй необхідний відпочинок: сонячні промені, морське повітря, теплий пісок узбережжя океану, спокій і розслаблення.

Відпустка корисна для продуктивності та здоров’я!

Є наукові докази того, що навіть короткі перерви благодатно позначаються на продуктивності, збільшують творчий потенціал працівника. У той  же час відмова від відпустки може спровокувати депресію і емоційний зрив. Саме тому рекомендується використати відпустку у повному обсязі. Це дає можливість відпочити мозку від щоденної напруги, якому він піддається в офісі.

Лікарі Нью-Йорка – ділової столиці США кажуть, що людині необхідно робити зарядку, розслаблятися (хорошим варіантом є медитація), щоб зберегти здоров’я, як фізичне, так і психологічне. Особливо фахівці відзначають необхідність у тривалому відпочинку від роботи і рекомендують ходити у відпустку. Він займає чільну позицію у списку заходів, що дозволяють зберегти і підвищити працездатність.

При цьому вчені аргументують свою точку зору. Вони кажуть, що європейці живуть довше і витрачають менше коштів на медицину, тому що використовують покладений їм за законодавством відпустку. До того ж, у працівників Старого Світу перерви більші, ніж у американців. Але тут не можна не погодитися, що північноамериканська економіка потужніше, ніж європейська.

Взяти відпустку – допомогти економіці підприємства і країни.

Є реальні докази того, що відпустка робить щасливим не тільки того, хто його використовував, але й оточуючих. Проведений експеримент дав приголомшливі результати. Виявляється стан задоволеності, психологічної рівноваги і щастя може передаватися колегам на роботі.

У той же час, коли співробітники щасливі, вони здатні робити набагато більше. Люди швидко знаходять спільну мову і здатні працювати в команді, а це значно підвищує шанс появи конструктивних, творчих ідеї для розвитку бізнесу, збільшення рівня продажів товарів, підвищення попиту на послуги.

В інтерв’ю для Forbes Марк Цвіллінг сказавши, що дуже важливо для бізнесменів і службовців бути щасливими. Від цього залежить продуктивність праці. Також він зазначив, що продуктивність роботи залежить від емоційного настрою, а не навпаки.

Відпочилі, задоволені службовці позитивно впливають не тільки на колектив і мікроэкономичну ситуацію окремого підприємства, але і на економіку країни в цілому.

За приблизними підрахунками вчених, американська економіка щорічно втрачає близько 23 млрд. доларів з-за захворювань, пов’язаних з нестачею відпочинку у працівників. Перше місце тут займає депресія, яка потребує тривалого лікування, а значити значних фінансових витрат. При цьому службовець не може виконувати свої обов’язки в повному обсязі.

Проведені Oxford Economics дослідження дали несподівані результати. Вчені підрахували, що якщо всі трудящі використовують належні їм відпустки, то економіка США отримає прибуток в 160 млрд. доларів, а обсяг податкових відрахувань у федеральне казначейство складі 21 млрд. доларів. До того ж з’явиться можливість економії на створення нових робочих місць.

Всі ці факти говорять про те, що Сполученим Штатам пора змінити трудове законодавство і змусити роботодавців надавати оплачувані відпустки. У той  же час країни колишнього Радянського Союзу не повинні поспішати сліпо переймати досвід Заходу. У законодавстві більшості з них прописане обов’язкове надання працівникам відпустки, яка оплачується. Збереження цієї норми дозволить побічно збільшувати економічні показники.

Але тут потрібно, щоб і самі працівники змінили своє ставлення до відпочинку, зрозуміли, що існує життя і крім робочого місця. Якщо весь час проводить на ньому, то безліч прекрасних моментів просто пройде стороною. Світ прекрасний, дивовижний і його необхідно досліджувати, пізнавати.

Дуже важливо, вирушаючи у відпустку, відключати смартфон і ноутбук, а краще залишати їх вдома. Якщо під час відпустки бути в курси всіх подій на роботі, то повноцінно відпочити не вийде.

І наостанок, бажання відпочити не є ознакою ліні, тому ходити у відпустку – це нормально.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh