Той, хто хоче відвідати занедбані та загадкові місця та будівлі, знайде їх у Відні та його окрузі. У столиці та її околицях є щонайменше п’ять місць, які вже добре забуті, проте цікаві. Не всі місця відкриті для публіки, але мальовничими руїнами та будинками можна милуватися і зовні.
Парк обсерваторії Відень-Верінг
Обсерваторія Віденського університету прихована за чарівним листям дерев. Цій будівлі понад 135 років, і вона є найбільшою у світі обсерваторією закритого типу. До речі, там у 1885 році було встановлено телескоп із 38-сантиметровою лінзою для спостереження за зоряним небом. В обсерваторії досі проводяться астрономічні та астрофізичні дослідження. Парк обсерваторії тепер є одним із визнаних пам’яток природи Відня.
Аеродром Штрасхоф
На північ від Відня знаходиться аеродром Strasshof із занедбаною ЗПС, яка зараз повільно руйнується. Офіційна назва військового аеродрому – “База ВПС Дойч-Ваграм”. Об’єкт будувався з 1940 до 1941 року і спочатку служив навчальним аеродромом. Наприкінці війни нацисти зруйнували злітно-посадкову смугу та будівлі. Проте радянська армія відновила аеродром та казарми. У 1956 році з’явився проект з підготовки аеродрому для цивільної авіації, але потім було вирішено все ж таки розширити Швехат, а про аеродромі Дойч-Ваграм забули.
Кладовище безіменних
У районі Зіммерінг, на стику Дунаю та Дунайського каналу, річка згиналася і сильною течією викидала на берег трупи загиблих. Люди, чиї тіла викидалися на берег Дунаєм між 1840 і 1940 роками, ховалися тут же на кладовищі безіменних у Alberner Hafen. Жертви суїциду, позбавлені права католицького поховання, безіменні тіла, виловлені з Дунаю. Усі вони лежать у цьому сумному місці. Це кладовище – єдине у світі місце поховання, призначене виключно для жертв річки.
Зруйнована вілла у Денепарку
Зруйнована вілла знаходиться в Dehnepark у Відні-Пенцінгу. Загадкова будівля прихована посеред паркового пейзажу, під гілками та плющем. Занедбана, напівзруйнована та забута вілла спочатку належала принцесі Антонії фон Ліхтенштейн. Пізніше її власником стала легенда акторської майстерності та режисури Віллі Форст. 1969 року він продав усі владі Відня, яка 1973 року відкрила там парк для публіки. У руїни вілли увійти не можна, але можна помилуватися напівзруйнованим будинком зовні.
Завод боєприпасів на Лінденберзі
Той, хто втомився від міської метушні, може вирушити до району Бадену на Hirtenberg. Руїни патронного заводу датуються Другою світовою війною. Тут у 1944 році підневільні робітники з концтабору Маутхаузен працювали на «Gustloffwerke Hirtenberg». Після війни та подальшої окупації завод у Лінденберзі зруйнували. Сьогодні природа повільно освоює його. Але будьте обережні! Під час екскурсії, окрім руїн, можуть зустрітися небезпечні релікти часів Другої світової війни, наприклад патрони. Усі боєприпаси зазвичай є смертельними для життя, і про них слід повідомляти в поліцію.