Новини з Австрії

Операція спецназу у Відні: «У жінки не було шансів”

Після смерті психічно хворої 67-річної пенсіонерки у Відні, яку застрелили співробітники WEGA під час операції у вівторок, свою думку щодо події висловив колишній соціальний працівник Роланд Бем який був куратором Зігрід С. до листопада 2020 року. Крім того, за нею доглядала медсестра.

«З моєї точки зору, це, ймовірно, була шизофренічна хвороба», – пояснює д-р. Роланд Бем.

Лікування хвороби Зігрід С. зазнало безліч невдач. Навіть перший контакт з жінкою був важким для Бема. Тому що вона не хотіла нікого впускати в свою квартиру. Але досвідчений соціальний працівник і психотерапевт повинен був скласти уявлення про пацієнта. Пані С. жила в акуратній однокімнатній квартирі в районі Відень-Гітцінг. За словами терапевта, такі люди, як вона, живуть у своєму власному світі. Їм часто здається, що їх переслідують і погрожують. Спалахи насильства для них не рідкість.

«Кілька разів я намагався контактувати з поліцією», – сказав Бем. «Але поліцейські були обмежені в своїх можливостях, так як вона не представляла безпосередньої небезпеки іншим і не завдавала собі шкоди».

Руки його начальника також були пов’язані: у нього не було шансів надати своєму пацієнтові адекватне лікування. І це не поодинокий випадок. Закон про захист дорослих зосереджений на «свободу волі особи, яку представляють».

Так що доля розпорядилася своєю чергою: Зігрід С. була надана медсестра. Коли у вівторок вона пригрозила медсестрі ножем, за словами Бема через «уявну самооборону», втрутилася WEGA. Місія, як відомо, закінчилася фатально.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України