Життя

Оформлення інтер’єру в дворівневих квартирах

Дворівнева квартира – відмінний майданчик для вільного вираження своїх найсміливіших дизайнерських ідей, адже тут досить квадратних метрів для ігор з інтер’єром. Але великі простори – це часто ще й ризик скотитися в несмак, не відчуваючи ніяких обмежень в експериментах. При покупці квартири в Києві потрібно звернутися до професіоналів таких як: https://orangepark.ua/types_apartments/two_level, провідні фахівці підберуть вам квартиру, яка Вас задовольнить. Як же грамотно використовувати кожен куточок дворівневого житла, щоб отримати комфортні, практичні і стильні апартаменти?

По-перше, потрібно знати особливості оформлення дизайну інтер’єру квартир. А по-друге, не зайвим буде мати перед собою фото вдалих проектів, щоб всебічно оцінити можливості дворівневих просторів. Це все ми і пропонуємо до вашої уваги далі.

Планування дворівневої квартири

Якою б великою не була ваша дворівнева квартира, її планування потрібно продумувати максимально детально, щоб раціонально використовувати кожен метр. Насамперед, необхідно розділити простір апартаментів на дві основні зони: приватну і громадську. Першу рекомендується облаштовувати на верхньому поверсі, другу – на нижньому.

Наступний крок проектування – вибір локації для кожної окремої кімнати. На першому поверсі краще всього розташувати:

кухню;
столову;
вітальню;
передпокій;
бібліотеки;
санвузол;
кабінет.

На другому рівні будуть доречні:

спальня;
дитячий;
другий санвузол;
гардеробна.
Визначаючись із сусідством кімнат, керуйтеся принципом функціональної близькості: кухня поруч з їдальнею, бібліотека – з кабінетом, спальня з санвузлом і т. д. Якщо кількість приміщень обмежена, але їх площа досить велика, можна зонувати простір за допомогою декоративних перегородок: складні, розсувні, стаціонарні, зі скла, дерева та пластику, прозорі і кольорові – ці конструкції ідеально впишуться в апартаменти. Також популярні такі методи візуального розмежування, як подіуми, гра світлом, стельові балки, контрастні обробки.

Вибір сходів

Невід’ємним елементом дворівневої квартири, без якого вона не може бути ні функціональною, ні комфортною – сходи. Традиційно вони розміщується або по центру, біля стіни. В дворівневих апартаментах можуть використовуватися кілька видів сходів.

Маршові – класичні сходи з поручнями і невеликим майданчиком. Виготовляються, як правило, з каменю, дерева або металу. Єдиний мінус конструкції – великі габарити: вона займає не менше 20-25 кв. Зате за рахунок своєї міцності маршова модель вважається самим надійним і безпечним варіантом для житлового будинку.

Консольна – сходи без перил, візуально «ширяючі в повітрі». Не займає багато простору, але фіксуються тільки до стіни, що дещо обмежує можливості їх застосування.

Рада. Не залишайте простір під сходами порожнім – облаштуйте там комірчину, гардеробну або бібліотеку.

Колірні рішення

Багато хто думає, що дворівнева квартира буде виглядати креативно, якщо оформити кожну її кімнату в різних кольорах. Але така думка помилкова: перестаратися з кількістю різноформатних відтінків, ви отримаєте дуже строкате житло, яке буде не тільки неестетичним, але і візуально дуже важким.

Щоб цього уникнути, потрібно ще на етапі планування продумати колірну схему квартири. І тут можна виділити три найбільш оптимальних варіанти:

Аналог – поєднання двох-трьох основних кольорів, споріднених за спектром. Один колір обов’язково повинен домінувати, а другий і третій – виступати в ролі акцентних. При цьому в якості головного рекомендується вибирати світлий теплий або нейтральний відтінок, а ось яскраві тони краще залишити для декору.

Контраст – поєднання двох протилежних кольорів та їх відтінків. Важливо, щоб тони врівноважувалися, тому поєднуйте в дуети доповнючі один одного кольори: теплі й холодні, світлі й темні.

Колірне рішення в дизайні — монохром

Монохром – поєднання різних тонів одного кольору. Такий варіант підійде для тих, хто хоче оформити максимально спокійний інтер’єр. Але щоб ваша дворівнева квартира не виглядала надто нудною, пам’ятайте про яскраві вкраплення – барвисті аксесуари.
Важливо! Не забувайте, що насиченість кольорів багато в чому визначається текстурою матеріалу: глянцеві поверхні більш яскраві і виразні, ніж рельєфні, навіть якщо вони оформлені в одному і тому ж відтінку.

Освітлення дворівневої квартири

Принципове правило оформлення інтер’єру дворівневого простору: чим більше світла, тим краще. У проекті квартири потрібно передбачити три типи освітлення:

Загальне – центральне стельове освітлення. Традиційно для цієї ролі вибирається люстра.
Локальне – бра, торшери та спотові світильники для конкретних зон: робоча зона на кухні, стіл в кабінеті, бібліотека, туалетний столик в спальні і тд.
Точкове – підсвічування окремих деталей інтер’єру: картин, фотографій, дзеркал.
Вибирати для всіх кімнат однакові освітлювальні прилади або проявити максимум фантазії – вирішувати вам, але дизайнери рекомендують витримувати хоча б мінімальну стильову єдність.
Використовуйте окремі джерела світла в кожній зоні квартири
Подбавши про штучне освітлення, не забувайте і про природне: не зачиняйте вікна важкими гардинами, які будуть блокувати сонячні промені. Таке рішення доречно тільки в спальні, а у всіх інших кімнатах краще використовувати легкі фіранки чи рулонні штори.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України