Часом, у погоні за красою ми забуваємо про те, що шкіра повинна бути здоровою
Висипання на обличчі з’являються у кожної другої дівчини в усьому світі. Лише половина з них задумується про те, що до проблеми треба підходити з усією відповідальністю і починати її лікувати якомога швидше. Інші ж беруть у руки тональний засіб і відразу ж маскують прищ. Ми запитали у експерта, наскільки це шкодить шкірі і що треба робити, коли з’явилися висипання на обличчі.
Володимир Чернюхов
Лікар косметолог-дерматолог, трихолог, лазеротерапевт клініки косметології Mr. Косметолог
— На сьогоднішній день є безліч засобів, які підходять для проблемної та схильної до акне шкіри. Однак у деяких випадках шкіру треба лікувати, щоб потреба у їх використанні знижувалася до мінімуму.
Для початку важливо зрозуміти: якщо з’являються висипання, значить, є проблема (захворювання, яке потрібно лікувати у дерматолога. Але більшість дівчат нехтують цим і використовують тональний засіб з щільною текстурою і товстим шаром, щоб нейтралізувати всі недоліки шкіри. Мало хто замислюється, що такі б’юті-засоби можуть забруднювати пори, провокуючи розвиток бактерій і загострення акне.
Коли на обличчі вже з’явилися висипання, якщо їх замазувати неперевіреними засобами, можна лише посилити запалення, а також збільшити ймовірність формування постакне — застійних плям і атрофічних рубців на шкірі. Застійні плями — це довго не проходять плями на шкірі, від синюшно-рожевого до коричневого кольору (якщо плями пігментуются). Якщо застійні плями ще можуть пройти з часом, то атрофічні рубці самі по собі нікуди не зникнуть. У терапії застійних плям існує великий спектр засобів: мезотерапевтичні коктейлі, різні уходові комплекси, пілінги, лазерне та інше лікування.
Атрофічні рубці — це ямки і западання на шкірі
Це вже стійкі зміни в дермі, вони вимагають інтенсивних методів лікування. Для лікування використовуються пілінги різних складів, а методом вибору є фракційні лазерні шліфування. Також у комплексному лікуванні нерідко застосовується метод сепарації рубців, вирівнювання текстури шкіри за допомогою препаратів філерів на основі гіалуронової кислоти або колагену.
Найкращий спосіб вирішити проблему — комплексний підхід, що включає в себе обстеження, призначення лікарських і уходових коштів, різноманітні косметологічні процедури. Існує варіант — перейти на м’які тональні основи, які не будуть шкодити лікування.
Лікування необхідно розпочати з застосування аптечних антибактеріальних препаратів, що прискорюють як дозвіл висипань, так і косметологічних продуктів (так званих SOS-засобів), підсушують і допомагають швидше прибрати з шкіри запальні елементи.
Важливо розуміти, що лікування не закінчується, якщо на шкірі немає висипань. Необхідно підтримувати шкіру правильної уходових косметикою — це профілактика, запобігає нові загострення