Економіка

Міжнародні резерви України у 2021 році зросли на 6%, – НБУ

Станом на 1 січня 2022 року, міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $30 940,9 млн.

За 2021 рік вони зросли на $1,8 млрд. або на 6%, повідомляє Національний банк України.

Міжнародні резерви збільшилися завдяки отриманню зовнішнього фінансування та купівлі валюти НБУ.

Так, у серпні 2021 року Україна отримала 1 928,2 млн. спеціальних прав запозичень (СПЗ) у рамках загального розподілу від МВФ, а у листопаді – другий транш від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн. СПЗ.

За рік також вдалося отримати інше пов’язане офіційне фінансування, зокрема, від Єврокомісії обсягом близько 600 млн євро. Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала $11,2 млрд, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті ($11,5 млрд).

«Протягом більшої частини року пропозиція валюти на ринку переважала над попитом насамперед завдяки сприятливій світовій кон’юнктурі для основних товарів українського експорту. Національний банк діяв відповідно до Стратегії валютних інтервенцій і викуповував сформований надлишок валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи ринковому тренду», – йдеться у повідомленні.

За підсумками року чисте придбання валюти Національним банком перевищило $2,4 млрд.

У грудні 2021 року міжнародні резерви України зросли на $342,5 млн., або на 1,1%. Збільшення їх обсягу насамперед було зумовлено валютними надходженнями на користь уряду.

Загалом динаміку резервів протягом грудня визначали такі фактори: операції з управління державним боргом; угоди Національного банку України на міжбанківському валютному ринку, переоцінка фінансових інструментів.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,1 місяця майбутнього імпорту, що є достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Національного банку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України