Економіка

“АрселорМіттал Кривий Ріг” заявляє про блокування Генпрокуратурою всіх рахунків компанії з 4 січня 2022 року

“АрселорМіттал Кривий Ріг” заявляє про блокування всіх рахунків компанії з 4 січня 2022 року. Відповідне рішення було ухвалено Шевченківським судом Києва на запит офісу Генерального прокурора, повідомила прес-служба підприємства.

«Представники офісу Генпрокурора звернулися до українських банків з вимогою виконати ухвалені 30 листопада 2021 року судом рішення про накладення арештів на рахунки підприємства», – зазначили в АМКР.

Відповідна суперечка між АМКР та Державною податковою службою стосується підходу до розрахунку ренти.

Як повідомило підприємство, 4 листопада 2021 р. Окружний адміністративний суд підтримав позицію «АрселорМіттал Кривий Ріг» та відхилив адміністративний позов проти компанії, поданий Держподатковою службою. До податкових органів подано апеляцію, і компанія готується відстоювати свою позицію в апеляційному адміністративному суді.

«Незважаючи на те, що адміністративний суд виніс ухвалу на користь «АрселорМіттал Кривий Ріг», 17 листопада Генеральна прокуратура та Служба безпеки України порушили кримінальну справу проти одного з керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг». Компанія вважає ці звинувачення безпідставними та яскравим прикладом політичного тиску на найбільшого іноземного інвестора. Натомість ці надумані кримінальні звинувачення висуваються фізичній особі, а не компанії. Наразі цивільний процес проти “АрселорМіттал Кривий Ріг” не ведеться, відтак немає юридичних підстав для блокування рахунків компанії», – зазначили в АМКР.

Як повідомлялося, СБУ та Офіс генпрокурора повідомили про підозру фіндиректора – головного бухгалтера ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” у службовому підробленні та навмисному ухиленні від сплати податків (ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 212 КК України). Правоохоронці підозрюють його в ухиленні від сплати податків у розмірі 2,2 млрд грн з грудня 2014 року по березень 2019 року.

Податкові органи вважають, що має оподатковуватися кінцевий продукт (збагачена руда, або концентрат-окатиші), видобувні підприємства відстоюють позицію, що рента повинна сплачуватись лише за добуту руду.

Увечері 5 січня Офіс генпрокурора повідомив про те, що арешт на безготівкові кошти “на окремих рахунках ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»” накладено, оскільки вони визнані речовими доказами у кримінальному провадженні. Зокрема, в ОГПУ зазначили, що “з цих рахунків не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов’язкових платежів, а також для виплати заробітної плати”.

“Клопотання про арешт рахунків товариства було подано прокурором з метою відшкодування збитків, заподіяних бюджету України, та забезпечення спеціальної конфіскації”, – йдеться в офіційному повідомленні ОГПУ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України