Економіка

Готові найближчим часом приймати пасажирів: в аеропорту “Київ” назвали терміни відновлення польотів

Уже кілька місяців в Україні точаться дискусії про відновлення польотів цивільної авіації. Питання безпеки та страхових послуг стоять дуже серйозно.

На тлі цього Міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни) готовий приймати пасажирів через місяць за умови відкриття неба.

Коли саме це станеться, поки що невідомо, проте керівництво “Києва” запевняє, що всі технічні пошкодження аеропорту можливо швидко усунути, розповів голова Ради директорів аеропорту “Київ” Денис Костржевський в інтерв’ю “Українським новинам”.

За його словами, з військової точки зору аеропорт “Київ” перебуває в непридатному для використання стані.

“Літаки не можуть приземлятися і злітати. Це з одного боку. Але, водночас, аеропорт перебуває в такому стані, що всі ті ушкодження, всі заходи, які було вжито для запобігання використанню аеродрому противником, можна досить швидко усунути. Можу з упевненістю сказати, що ми будемо готові приймати пасажирів через місяць з моменту ухвалення рішення про відкриття повітряного простору над Україною. Техніка – в придатності, фахівці – готові”, – сказав Костржевський.

За його словами, навесні-2024 збитки для аеропорту від російської агресії оцінюють у 500 млн євро. У цих підрахунках, серед іншого, враховуються:

близько 20 млн євро прямого матеріального збитку від руйнувань, пошкоджень тощо;
понад 160 млн євро недоотриманих доходів за два роки;
знецінення підприємства як об’єкта бізнесу.

Слід розуміти, що поки що ніхто точно не знає, коли можливо буде відновити пасажирські польоти в Україні. За словами авіаційних експертів, щоб відкрити перельоти:

  • Україна повинна сама на території своєї країни забезпечити безпеку. Це суверенне право країни”, “закривати” небо для польотів чи відкривати його;
  • регулятори США та ЄС мають дати дозвіл. Бо вони мають право переконатися, що літаки, які
  • прямуватимуть з їхньої країни або до їхньої країни, не стануть метою атаки росіян;
  • авіакомпанії мають отримати страховки (страхові компанії мають повірити в безпеку і дати дозвіл на політ).

Нагадаємо, заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма заявив, що Україна активно працює над відновленням авіасполучення з Києва та Львова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України