Економіка

Яким буде тариф на електроенергію з 1 травня та влітку

У зв’язку з ситуацією, що склалася в енергосистемі України, побутові споживачі побоюються подорожчання електроенергії.

Питання активно обговорюють у суспільстві. Масовані ракетні атаки росіян восени-взимку 2022-2023 року змусили уряд підвищити тарифи до 2,64 грн/кВт-година.

Стало відомо, що у травні вартість кіловат-години не змінюватиметься і залишиться на вказаному рівні.

Проте, мабуть, уже влітку відбудеться підвищення тарифів на електроенергію. До травня таке рішення ухвалити не встигнуть. Раніше Міністерство енергетики відкидало заяви про підвищення цін.

Потенційні збитки від російських атак можуть оцінюватися в мільярди доларів, враховуючи можливі руйнування кількох теплових електростанцій та значні пошкодження ДніпроГЕС.

Також повідомляється, що в уряді поки що немає остаточної пропозиції щодо можливого тарифу. Ймовірно, підвищення не призведе до збільшення вартості 1 кВт*год. понад 3 грн. Однак залишається незрозумілим, як енергосистема впорається з можливими новими атаками ворога і коли вони можуть статися.

“У травні точно тариф не зміниться”, – заявили в уряді в коментарі журналістам.

Як приклад наводиться торішня ситуація, коли обговорення про тариф в уряді, міністерствах та профільних комісіях тривали майже півроку, і в результаті вдалося підвищити тариф лише з червня.

Про необхідність та неминучість підвищення ясно дав зрозуміти нардеп та екс-міністр енергетики Олексій Кучеренко, який заявив, що не може під час війни тариф бути меншим за собівартість.

Нагадаємо, на тлі масованих обстрілів об’єктів енергетики не виключено, що тариф на електроенергію буде переглянуто. Однак поки що такого рішення немає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України