Політика

Макрон наполягає на відправленні військ до України: як відреагували у США

Різкі та войовничі заяви президента Франції Еммануеля Макрона про можливе введення військ в Україну викликали неприйняття та повне заперечення канцлера Німеччини Олафа Шольца та розлютили американських чиновників

За даними агентства Bloomberg, яке посилається на свої джерела, у приватних розмовах чиновники кажуть, що такий крок може спровокувати зіткнення з москвою.

Деякі чиновники, знайомі з дискусіями в НАТО щодо України, кажуть, що такі заяви лідера Франції могли мати ефект протилежний бажаному, проте Макрон таки зміг «розвіяти тривалу невизначеність щодо розташування червоних ліній» союзників.

Співрозмовники Bloomberg заявили, що ці слова не були розумними з точки зору оперативної безпеки, особливо з огляду на те, що кілька країн уже негласно мають певний особовий склад в Україні.

Наголошується, що свою роль також відіграє внутрішня політика Франції, оскільки Макрон ставить на передній план своєї передвиборчої кампанії Україну, зображуючи свою ультраправу опонентку Марін Ле Пен як союзницю російського диктатора Володимира Путіна.

Однак деякі лідери ЄС все ж очікують від Макрона лідерства, а багато хто вітає його жорстку позицію щодо Росії. Водночас, критики президента Франції кажуть, що він більше говорить, ніж діє.

Bloomberg навів приклад Чехії, яка очолює ініціативу щодо закупівлі близько 800 тисяч снарядів для України. Незважаючи на те, що минулого місяця Макрон заявив, що підтримує чеську ініціативу, Франція ще не зробила жодного фінансового внеску.

Загалом від початку повномасштабної війни РФ проти України Франція значно відставала від своїх союзників за загальним обсягом допомоги. Вона пообіцяла надати Києву менш як два мільярди євро на підтримку, на відміну від 22 мільярдів євро, виділених Німеччиною.

Нагадаємо, Макрон назвав виваженими всі свої слова, що стосуються українсько-російської війни та можливості французьких солдатів вирушити на фронт.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц рішуче заявив, що Європа не перестане підтримувати Україну, а заморожені російські активи ЄС направить фінансову допомогу Києву.

У той же час головнокомандувач сухопутних військ Франції П’єр Шиль заявив, що Париж має можливість задіяти 20 000 осіб протягом тридцяти днів, а також може взяти під командування до 60 000 осіб, як французів, так і їхніх союзників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України