Діаспора

Киянин подав до суду на Інтернет-магазин Rozetka через мову

Киянин подав позов до Печерського районного суду Києва на один з найбільших та найпопулярніших в Україні Інтренет-магазинів Rozetka. Причина – недотримання підприємством українського законодавства, а саме: відсутність інформації про товар українською мовою. Про це «Погляду» розповів позивач Олег Хаврук. 

«Насправді я вже дуже тривалий час користуюся послугами Інтернет-магазину Rozetka, чимало у них усього купував. Дуже зручно, особливо коли йдеться про побутову техніку, купувати її саме через Інтернет. Але зрештою я замислився, чому навіть коли працівники Інтернет-магазину телефонують, розмовляють виключно російською.

 

Спочатку намагався їх просити, а згодом навіть вимагати, аби вони переходили на українську, але це не спрацювало. Тоді я вирішив перестати у них купувати», – розповів пан Олег.

Зрештою чоловік вирішив поцікавитися, наскільки законною є подібна діяльність на території держави. «Я почав цікавитися законодавством. Опрацювавши закон про захист прав споживачів, зрозумів, що вони порушують цей закон, і їх можна змусити його виконувати. Що не лише покращить рівень правосвідомості в Україні, а й покращить рівень обслуговування, оскільки українці зможуть отримувати інформацію про товар, який їх цікавить, не лише мовою сусіднього народу, а й своєю рідною. Тому я почав дізнаватися, що можна зробити», – продовжує чоловік.

Крім того, подібна практика в Україні вже є. Львів’янин Святослав Літинський повернув придбану в Інтернет-магазині пральну машину фірми Samsung через відсутність написів українською мовою. А згодом подав ще й до суду на представництва Samsung Electronics в Україні. Утім суд програв, оскільки було винесене рішення, що представництво Samsung Electronics в Україні не може нести відповідальності за відсутність на панелі управління пральної машини написів українською мовою, оскільки не має жодного стосунку до компанії Samsung.

«Зразок заяви був опублікований в Інтернеті. Тому якихось надзусиль не треба було прикладати. Я просто скористався досвідом і звернувся до суду», – пояснив Олег Хаврук.

Позивач вважає, що має високі шанси перемогти у суді. «В законі цілком чітко і зрозуміло прописаний порядок надання інформації. Інтернет-магазин цей порядок порушують. Тому я сподіваюся, якщо суд візьме до уваги надані докази, які може побачити кожен, зайшовши на сайт, що там жодного слова українською немає, то логічним було би винести рішення на мою користь. Я не хочу на цьому нічого заробити, а лише, щоби Інтернет-магазин здійснював свою діяльність згідно із законодавством і привів свій сайт у відповідність до законодавства. Ще одна з причин, чому я цього хочу, у тому що Інтренет-магазини, загалом, і Rozetka, зокрема, завжди підкреслюють, що вони не тільки не гірші, а навіть кращі, ніж звичайні магазини. Тобто у них не лише дешевше, а й несуть вони таку ж відповідальність, як і звичайні магазини, мають організаційну структуру тощо. Тоді нехай вони роблять усе, щоби відповідати законодавству України щодо роздрібної торгівлі, зокрема у розділі надання інформації про товар», – зазначив співрозмовник.

Незважачи на те, що про рішення суду говорити ще рано, але Олег Хаврук зазначив, що у разі програшу готовий звертатися до вищих судових інстанцій. «Я готовий йти до кінця, бо для мене це принципово важливо. Адже справа не лише у цьому одному магазині, але й у ситуації в нашій державі, тобто я як громадянин держави, який сплачує податки, який тут народився, мої діти тут народилися, хочу користуватися своєю мовою в установах і закладах, які зареєстровані у цій країні і нібито легально працюють», – сказав Олег Хаврук.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України