Як вирватися з пастки поганих спогадів

Поганих спогадів з роками стає все більше. Вони настільки глибоко проростають в свідомість, що починають впливати на сьогодення: виводять нас з рівноваги, заважають радіти і жити повним життям.

Людина за своєю природою такий, що запам’ятовує чомусь погане, а ось все хороше – забуває. Причому ховає ці спогади в самий затишний куточок пам’яті, щоб і не «наштовхнутися» ненароком. Все б нічого, але поганих спогадів з роками стає все більше, і вони перетворюються вже в справжню пастку для наших почуттів і емоцій. Вони настільки глибоко проростають в свідомість, що починають впливати вже на даний: виводять нас з рівноваги, заважають радіти і жити повним життям.

Що ж з нами таке відбувається?

Ні, ми не просто забуваємо. Це не банальний склероз. Насправді ми просто пам’ятаємо тільки те, що хочемо запам’ятати. Наша пам’ять – вибіркова. І це дійсно прекрасно, адже ми можемо самі вибирати, про що згадувати, а що – відправити в «кошик». Так чому ж тоді ми пам’ятаємо погане? Невже ми цього хочемо? Насправді – як раз зовсім навпаки …

Безсумнівно, у кожного з нас в минулому були помилки, промахи і невдачі. Все це вже давно минуло, але образа, розчарування, а часом і бажання помститися – залишилися. Так, ми маємо право на ці почуття і емоції, однак правда полягає в тому, що, зациклюючись на них, завдаємо собі ще більшого болю.

Погані спогади не просто «квартирують» в голові – вони породжують тривогу і нестабільність, які глибоко вкорінюються в нашій підсвідомості. Справа в тому, що, коли людина відчуває себе обдуреним або ображеним, всередині щось ламається, і він вже не може реагувати на те, що відбувається як раніше, і вже тим більше – керувати своїми емоціями.

Найсумніше полягає в тому, що час не лікує подібні «ігри розуму», навпаки – вони породжують все нові проблеми. Ми реально страждаємо – як у фізичному плані, так і психологічно. Це тому, що ніяк не можемо відпустити образив нас людини або ситуацію. Ми тягнемо на спині важкий тягар спогадів, і самі не розуміємо, як його позбутися.

Поза всякими сумнівами, людина, яка йде по життю з купою поганих спогадів і негативних почуттів, позбавляє себе можливості знайти щастя. Йому просто не до нього!

Який же вихід з ситуації, що склалася? А дуже простий: замінити погані спогади – хорошими.

За життя легше і веселіше йти, коли за спиною – хороші спогади.

Найкраще пам’ятати про хороше

Підгодовувати свої образи постійними спогадами – це означає добровільно відмовитися від радості і в якійсь мірі навіть втратити власну ідентичність. Ви вже не ви, а згусток негативу і сумних спогадів. Здавалося б, немає нічого простішого – необхідно просто припинити думати про погане. Виявляється, це не так просто зробити: позбавлення від багаторічної звички пам’ятати лише погане – повільний і болючий процес.

Як же замінити погані спогади на хороші? Згадати про те, що якою б страшною була ситуація в минулому, як би вас не образили, – це може бути дуже цінним уроком на майбутнє. А адже з усього поганого завжди можна витягти і хороше. Це не означає, що ви не маєте права плакати і сумувати, коли вас зрадили або образили. Це нормально – так реагувати.

Ненормально носитися потім зі своїми образами півжиття. Замість цього подумайте, чому вас навчило пережите. Що нове відкрили, що зрозуміли, як можна використовувати отримані знання в майбутньому, щоб запобігти подібному? Як тільки зробите це, відчуєте незвичайну легкість і свободу – буквально миттєво.

Наше завдання – не підживлювати негативні почуття. До речі, ігнорувати їх ще гірша ідея. Вони міцно засядуть у вашій підсвідомості і все одно будуть впливати на думки і вчинки. Таким чином виникне порочне коло, вибратися з якого вже дуже непросто.

Найоптимальніший вихід – це визнати і прийняти ці погані спогади. Потім ретельно проаналізувати і постаратися винести урок. І, наостанок зі спокійною совістю викидаємо їх на «смітник історії».

Не будемо приховувати, вам доведеться гарненько попрацювати, щоб залікувати минулі рани. Це означає – навчитися користуватися своєю виборчою пам’яттю у власних інтересах. Тренуйтеся запам’ятовувати гарне буквально кожен день, кожну хвилину. Тренуйтеся, поки це не стане звичкою, як колись увійшло в звичку запам’ятовувати лише погане.

Кожен раз, коли щось відбувається погане, запитуйте себе: «А який урок я можу винести з цього, щоб стати краще і сильніше в майбутньому?»

 

Як замінити погані спогади хорошими?

Наше емоційне благополуччя багато в чому залежить від того, як розставляємо пріоритети у своєму житті. Тобто якщо вирішуємо, що найважливіше і значиме – це гарне, то саме на цьому і будемо фокусуватися, саме це і зберігати в пам’яті.

Як це зробити?

  • Якщо є можливість, поговоріть з людиною, який заподіяв біль. Якщо це неможливо, напишіть листа або уявіть, що ви з ним розмовляєте. Розкажіть, що ви думаєте і що відчуваєте. Відкрийтеся, звільнитеся нарешті від загнаних глибоко всередину почуттів, що вас переповнюють. Це дуже корисний і ефективний прийом, що сприяє зціленню.
  • Ще жодній людині в світі не вдалося прожити життя, уникнувши обману, зради і болю. Це частина нашого життя, і ви повинні визнати, що подібні речі відбуваються і будуть відбуватися. Причому у всіх без винятку, просто в різний час. Тому важливо навчитися справлятися з такими моментами, а саме – не дозволяти емоціям взяти верх над вами. Сльози, печаль, відчай, – все це нормально, і ви маєте право сумувати. А ось зациклюватися – немає. Так що вчіться, тренуйтеся справлятися з болем. Чи не ви перші, чи не ви останні, зможете!
  • Чи не засуджуйте і не думайте, що ви краще іншу людину. Всі ми робимо помилки, але чомусь помічаємо – виключно чужі. Подумайте про те, що людина, яка скривдила вас всього лише людина. Чи не бог і не святий. Втім, як і ви. Не виключено, що і ви когось образили, хоча і не помітили. Відпустіть образу, що не носитеся з нею. Не заради цієї людини, а заради вас самих. Вам це – набагато потрібніше, щоб знайти свободу і бути щасливими.
  • Прийміть той факт, що люди змінюються. Так, людина могла вас образити, а міг і просто змінитися. Стати зовсім іншим. Не таким, яким ви його знали, та й, втім, і він – себе. Прийміть те, що він вже зовсім інший. Чому це з ним сталося і коли? Тепер це вже неважливо, до того ж іноді відбувається взагалі без причини. Просто переверніть цю сторінку життя і йдіть вперед.
  • Відпустіть негатив і просто пливіть по річці життя. Цей крок щодо складний, тому що доведеться визнати, що життя не завжди справедливе. Так адже нам ніхто і не обіцяв, що буде по-іншому, чи не так? Все, що ви можете, це тільки витягти позитивний урок з чогось поганого, але аж ніяк не переписати «правила життя». Ваше завдання – прийняти, винести корисний урок і відпустити. Після цього необхідно згадати все хороше, що було у нас в минулому, і прийняти рішення пам’ятати тільки про нього. Ви повинні захотіти пам’ятати хороше, і тоді для поганого – просто не залишиться вільного місця.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh