Життя

Як вирватися з пастки поганих спогадів

Поганих спогадів з роками стає все більше. Вони настільки глибоко проростають в свідомість, що починають впливати на сьогодення: виводять нас з рівноваги, заважають радіти і жити повним життям.

Людина за своєю природою такий, що запам’ятовує чомусь погане, а ось все хороше – забуває. Причому ховає ці спогади в самий затишний куточок пам’яті, щоб і не «наштовхнутися» ненароком. Все б нічого, але поганих спогадів з роками стає все більше, і вони перетворюються вже в справжню пастку для наших почуттів і емоцій. Вони настільки глибоко проростають в свідомість, що починають впливати вже на даний: виводять нас з рівноваги, заважають радіти і жити повним життям.

Що ж з нами таке відбувається?

Ні, ми не просто забуваємо. Це не банальний склероз. Насправді ми просто пам’ятаємо тільки те, що хочемо запам’ятати. Наша пам’ять – вибіркова. І це дійсно прекрасно, адже ми можемо самі вибирати, про що згадувати, а що – відправити в «кошик». Так чому ж тоді ми пам’ятаємо погане? Невже ми цього хочемо? Насправді – як раз зовсім навпаки …

Безсумнівно, у кожного з нас в минулому були помилки, промахи і невдачі. Все це вже давно минуло, але образа, розчарування, а часом і бажання помститися – залишилися. Так, ми маємо право на ці почуття і емоції, однак правда полягає в тому, що, зациклюючись на них, завдаємо собі ще більшого болю.

Погані спогади не просто «квартирують» в голові – вони породжують тривогу і нестабільність, які глибоко вкорінюються в нашій підсвідомості. Справа в тому, що, коли людина відчуває себе обдуреним або ображеним, всередині щось ламається, і він вже не може реагувати на те, що відбувається як раніше, і вже тим більше – керувати своїми емоціями.

Найсумніше полягає в тому, що час не лікує подібні «ігри розуму», навпаки – вони породжують все нові проблеми. Ми реально страждаємо – як у фізичному плані, так і психологічно. Це тому, що ніяк не можемо відпустити образив нас людини або ситуацію. Ми тягнемо на спині важкий тягар спогадів, і самі не розуміємо, як його позбутися.

Поза всякими сумнівами, людина, яка йде по життю з купою поганих спогадів і негативних почуттів, позбавляє себе можливості знайти щастя. Йому просто не до нього!

Який же вихід з ситуації, що склалася? А дуже простий: замінити погані спогади – хорошими.

За життя легше і веселіше йти, коли за спиною – хороші спогади.

Найкраще пам’ятати про хороше

Підгодовувати свої образи постійними спогадами – це означає добровільно відмовитися від радості і в якійсь мірі навіть втратити власну ідентичність. Ви вже не ви, а згусток негативу і сумних спогадів. Здавалося б, немає нічого простішого – необхідно просто припинити думати про погане. Виявляється, це не так просто зробити: позбавлення від багаторічної звички пам’ятати лише погане – повільний і болючий процес.

Як же замінити погані спогади на хороші? Згадати про те, що якою б страшною була ситуація в минулому, як би вас не образили, – це може бути дуже цінним уроком на майбутнє. А адже з усього поганого завжди можна витягти і хороше. Це не означає, що ви не маєте права плакати і сумувати, коли вас зрадили або образили. Це нормально – так реагувати.

Ненормально носитися потім зі своїми образами півжиття. Замість цього подумайте, чому вас навчило пережите. Що нове відкрили, що зрозуміли, як можна використовувати отримані знання в майбутньому, щоб запобігти подібному? Як тільки зробите це, відчуєте незвичайну легкість і свободу – буквально миттєво.

Наше завдання – не підживлювати негативні почуття. До речі, ігнорувати їх ще гірша ідея. Вони міцно засядуть у вашій підсвідомості і все одно будуть впливати на думки і вчинки. Таким чином виникне порочне коло, вибратися з якого вже дуже непросто.

Найоптимальніший вихід – це визнати і прийняти ці погані спогади. Потім ретельно проаналізувати і постаратися винести урок. І, наостанок зі спокійною совістю викидаємо їх на «смітник історії».

Не будемо приховувати, вам доведеться гарненько попрацювати, щоб залікувати минулі рани. Це означає – навчитися користуватися своєю виборчою пам’яттю у власних інтересах. Тренуйтеся запам’ятовувати гарне буквально кожен день, кожну хвилину. Тренуйтеся, поки це не стане звичкою, як колись увійшло в звичку запам’ятовувати лише погане.

Кожен раз, коли щось відбувається погане, запитуйте себе: «А який урок я можу винести з цього, щоб стати краще і сильніше в майбутньому?»

 

Як замінити погані спогади хорошими?

Наше емоційне благополуччя багато в чому залежить від того, як розставляємо пріоритети у своєму житті. Тобто якщо вирішуємо, що найважливіше і значиме – це гарне, то саме на цьому і будемо фокусуватися, саме це і зберігати в пам’яті.

Як це зробити?

  • Якщо є можливість, поговоріть з людиною, який заподіяв біль. Якщо це неможливо, напишіть листа або уявіть, що ви з ним розмовляєте. Розкажіть, що ви думаєте і що відчуваєте. Відкрийтеся, звільнитеся нарешті від загнаних глибоко всередину почуттів, що вас переповнюють. Це дуже корисний і ефективний прийом, що сприяє зціленню.
  • Ще жодній людині в світі не вдалося прожити життя, уникнувши обману, зради і болю. Це частина нашого життя, і ви повинні визнати, що подібні речі відбуваються і будуть відбуватися. Причому у всіх без винятку, просто в різний час. Тому важливо навчитися справлятися з такими моментами, а саме – не дозволяти емоціям взяти верх над вами. Сльози, печаль, відчай, – все це нормально, і ви маєте право сумувати. А ось зациклюватися – немає. Так що вчіться, тренуйтеся справлятися з болем. Чи не ви перші, чи не ви останні, зможете!
  • Чи не засуджуйте і не думайте, що ви краще іншу людину. Всі ми робимо помилки, але чомусь помічаємо – виключно чужі. Подумайте про те, що людина, яка скривдила вас всього лише людина. Чи не бог і не святий. Втім, як і ви. Не виключено, що і ви когось образили, хоча і не помітили. Відпустіть образу, що не носитеся з нею. Не заради цієї людини, а заради вас самих. Вам це – набагато потрібніше, щоб знайти свободу і бути щасливими.
  • Прийміть той факт, що люди змінюються. Так, людина могла вас образити, а міг і просто змінитися. Стати зовсім іншим. Не таким, яким ви його знали, та й, втім, і він – себе. Прийміть те, що він вже зовсім інший. Чому це з ним сталося і коли? Тепер це вже неважливо, до того ж іноді відбувається взагалі без причини. Просто переверніть цю сторінку життя і йдіть вперед.
  • Відпустіть негатив і просто пливіть по річці життя. Цей крок щодо складний, тому що доведеться визнати, що життя не завжди справедливе. Так адже нам ніхто і не обіцяв, що буде по-іншому, чи не так? Все, що ви можете, це тільки витягти позитивний урок з чогось поганого, але аж ніяк не переписати «правила життя». Ваше завдання – прийняти, винести корисний урок і відпустити. Після цього необхідно згадати все хороше, що було у нас в минулому, і прийняти рішення пам’ятати тільки про нього. Ви повинні захотіти пам’ятати хороше, і тоді для поганого – просто не залишиться вільного місця.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України