В Празі на місці старої залізничної лінії, яка незабаром закриється в районі Прага 10 буде створена «зелена магістраль міста»

Електрички і потяги з Праги в напрямку Ржичани – Странчице – Бенешов йдуть по старій залізничній лінії, яка проходить через празьку зупинку Страшніце (Strašnice). Найбільше залізничне будівництво на території Праги наближає нас до важливої ​​події.

З’єднання Південночеського залізничного коридору з Прагою внесе великі зміни в рух міжміського, приміського та міського транспорту. Згідно з новим розкладом руху поїздів з 13 грудня 2020 року всі проходять потяги покинуть стару залізничну лінію і почнуть їздити по новій лінії: від Гостіваржа (Hostivař) до Вршовіцях (Vršovice).

Новий шестикілометровий перегін від Гостіваржа до в’їзду в тунель в районі Виноград по завершенні будівництва буде четиришляховим. Важливо відзначити, що це буде перший четирёхпутний залізничний перегін в Чеській Республіці.

Із закриттям старої залізничної лінії буде скасована і празька залізнична станція Страшніце. Однак на розташований поблизу новій залізничній лінії з’являться дві нові залізничні зупинки: Заградні-Место (Zahradní Město) і Прага-Еден (Praha-Eden), вони вже побудовані. Залізнична станція Вршовіцях в даний час знаходиться в стадії повної реконструкції. На новій зупинці Заградні-Місце створюється пересадочний вузол для громадського транспорту.

Нагадаємо, що масштабна модернізація залізничної лінії між Головним залізничним вокзалом Праги і Гостіваржем почалася ще навесні 2018 року.

Спочатку пересадочний термінал Прага – Заградні-Місце поїзди проїжджати без зупинки, але до запланованого в грудні відкриття зупинки Прага-Еден майже все готово.

Держава заплатить 4,4 мільярда крон за шестикілометровий ділянку, який повинен бути повністю запущений в експлуатацію в 2021 році.

Вже 13 грудня залізничну зупинку Страшніце старої лінії замінить нова – Прага-Еден на новій залізничній магістралі.

А що ж буде зі старою залізничною лінією?

Замість старої залізничної лінії, яка незабаром закриється, в районі Прага 10 буде створена «зелена магістраль міста», яка з’єднає Вршовіцях і Страшніце. На покинутій колії створять пішохідну зону і парк, а на зміну поїздам прийдуть велосипедисти і бігуни.

Однак за існуючими проектами деякі елементи залізниці все ж збережуться, подібно до того, як це облаштовано, наприклад, в Парижі або Нью-Йорку. Адже натхнення празькі проектувальники черпали в парку Хай-Лайн Нью-Йорка і на паризькій Променад-Планте.

Паркова алея Променад-Планте в східній частині Парижа є прикладом досить незвичайного і дуже романтичного міського середовища. Алея починається за площею Бастилії та веде на схід Парижа до кільцевому бульвару Періферік і воріт Венсенського лісу. Променад-Планте – це вузький пішохідний маршрут довжиною в 4,5 кілометра. Його створили на місці старовинної залізниці, з її віадуками, тунелями, залізничними коліями і мостами. Це єдиний в світі парк, піднятий над землею.

В середині 19-го століття тут проходила перша міська залізниця з Парижа до Страсбурга. В кінці століття віадук втратив своє призначення і був частково покинутий, хоча поїзди ходили тут до 1969 року.

Пішоходи отримають задоволення від прогулянки по саду і від чудових видів на висоті віадука. Велосипедисти оцінять відмінні велодоріжки, що йдуть по землі на нижньому рівні прогулянкової зони. Приблизно через 5 кілометрів нижній і верхній рівень з’єднаються, щоб увійти в Венсенский ліс.

Схожим парком є ​​що став вже культовим Хай-Лайн – парк на Манхеттені в Нью-Йорку, розташований на колишній надземної лінії приміської електрички.

Але повернемося до Праги

Нова пропозиція Празький міська рада готує у співпраці з Інститутом міського планування і розвитку (IPR Prague), Центром архітектури та міського планування (CAMP), Технічним управлінням доріг та районною адміністрацією Праги 10.

Замість занедбаних трас – «зелений хребет міста», «залізничний променад», який з’єднає райони Вршовіцях і Страшніце на маршруті покинутого залізничного коридору Бенешовскої залізничної лінії.

Дизайн нового парку готують головний архітектор проекту Томаш Ках, архітектор мостів Петро Тей і студія ландшафтної архітектури Terra Florida.

Залізнична колія заміниться доріжками для прогулянок і катання на велосипедах. Іншими словами, місце стане раєм для велосипедистів, ковзанярів, пішоходів, молодих мам з колясками.

Планується з’єднати існуючі паркові зони, спортивні майданчики і зупинки міського транспорту. У той же час в новому парку залишаться фрагменти станції в пам’ять про те, що тут була залізнична гілка, для майбутніх поколінь будуть збережені історичний кам’яний підземний перехід, північна частина моста у Едена, пішохідний міст над залізничною зупинкою Страшніце, освітлювальні лампи. Також будуть використані старі фрагменти залізничних колій, шпали і навіть типові станційні ліхтарі. Місце не втратить свого минулого.

Парижский Променад-Планте появится в Праге

На першому етапі буде створено основна ділянка променаду протяжністю більше чотирьох кілометрів. За планом будівництво має розпочатися в 2021 році, інвестиційні витрати оцінюються максимум в 200 мільйонів крон.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh