«Харківська громада на захист Конституції та Прав людини» вимагає проведення належного розслідування, виявлення та покарання учасників знищення пам’ятного знаку УПА та відновлення його за їх рахунок або зусиллями місцевої влади.
Про це «Погляду» повідомив голова оргкомітету з відновлення знаку і реконструкції Меморіального комплексу, депутат Харківської облради Анатолій Сергієнко.
«Проте, ми не маємо жодних ілюзій щодо цього. Тому звертаємось до української патріотичної громадськості усіх міст і сіл України та в усьому Світі, аби спільними зусиллями зібрати кошти на відновлення і реконструкцію Меморіального комплексу в Молодіжному парку міста Харкова, зокрема — пам’ятного знаку УПА та Меморіального Комплексу в цілому», йдеться у зверненні «Харківської громади на захист Конституції та Прав людини», текст якого надано «Погляду.
Активісти вважають за доцільне розширити оргкомітет до всеукраїнського рівня і запрошують до делегування у його склад представників кожної організації, а також окремих активних громадян.
Крім того, відкрито акумулюючий рахунок, на який можна переказувати пожертви для підтримки ініціативи: Код 05717547 ВАТ «Реал-банк» м. Харкова, МФО 351588, р/р 26005301211, одержувач ХОВ УФК (Харківське обласне відділення Українського Фонду культури).
Нагадаємо, у ніч на 26 квітня 2013 року, невстановлені особи зруйнували та вивезли верхню частину (гранітну брилу та інформаційну таблицю) пам’ятного знаку УПА.
Цей пам’ятник, як складову частину Меморіального Комплексу (поряд з раніше встановленим хрестом на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр.), було поставлено легітимно, врочисто, за ініціативи української громадськості, за участю представників міської та обласної влади до 50-річчя Української Повстанської Армії 14 жовтня 1992 року (Рішення Харківської міськради від 30. 09 1992 р.; № 371 про «Пам’ятний знак УПА»).
Меморіальний комплекс «Пам’ятний знак УПА» зареєстрований у встановленому Законом України порядку й перебуває під охороною Держави.
«Антиукраїнські демарші у Харкові — красномовні, тому українцям сподіватись на будь-яку допомогу місцевої влади, дотримання законності та справедливості — марно. Ці люди неодноразово заявляли про своє вороже ставлення до української історії та українських пам’ятників, зокрема пам’ятного знаку воїнам УПА в Молодіжному парку, меморіальних дошок патріарху Йосипу Сліпому та Миколі Міхновському, тощо. Останній приклад — антиукраїнська, антицівілізаційна істерія проти встановлення меморіальної дошки всесвітньовідомому вченому-україністу Юрію Володимировичу Шевельову, інспірована Нісоном Ройтманом, керівником так званого «Антифашистського комітету» за підтримки того ж таки М. Добкіна», – йдеться у зверненні «Харківської громади на захист Конституції та Прав людини».
Новий Погляд.