Ми зібрали кращі поради психологів про те, як відбиватися від нав’язливого співрозмовника, не сильно йому нахамити.
Характерна якість нашої людини — зайва цікавість. Іноді воно межує з безтактністю. Таким людям нічого не варто поставити незручне запитання і поставити особистість більш скромного характеру в незручне становище. Ми зібрали кращі поради психологів про те, як відбиватися від нав’язливого співрозмовника, не сильно йому нахамивши.
1. Принцип дзеркала чи питанням на питання.
Задати зустрічне питання — найпоширеніший спосіб зупинити спробу вторгнення у ваше життя. «Чому цікавитеся?», «А вам навіщо знати такі подробиці?», «Чи Не занадто багато інформації для одного дня?» Бувають випадки, коли подруги мами в самій безсоромній формі цікавляться вашими справами. Такого роду «відповіді» відбивають бажання продовжувати тему. Швидше за все співрозмовник і переведе розмову в інше русло.
2. Принцип підміни питання.
Механізм полягає в тому, що ви починаєте уточнювати питання, закінчивши його таким чином, як зручно вам . Проте варто пам”ятати, що такий варіант не завжди може спрацювати. Іноді наполегливість не знає кордонів, особливо, наполегливість близьких.
3. Гумор.
Цей варіант для самих метикованих. Хороший жарт може перервати навіть саму наполегливу облогу. Однак психологи відзначають, що форма жарти повинна бути прямо пропорційна питання. Якщо ви, звичайно, не поставили за мету когось образити.
4. Принцип океану.
Цей механізм добре знайомий студентам. Професійно «лийте воду». Це може бути співбесіда на престижну посаду, або питання про ваші плани на майбутнє. Психологи радять звернути до «гучних слів», тобто будьте людиною гучних фраз. Однак уникайте конкретики, пам’ять пам’ятаєте, «Я буду», а «Я докладу зусиль».
5. Ігнорування питання.
Метод добре працює у випадку агресії або провокації. Головне не піддаватися маніпуляції. Промовчати або дати коротку відповідь, набагато безпечніше для вашої репутації, ніж затіяти суперечку.