Життя

4 причини сповільнитися, щоб повернути смак до життя

Прозвучить дивно, але відмова від поспіху є більш швидким способом досягнення бажаного. І ось чому…

Рухайтеся швидше. Робіть більше. Поспішайте. Звучить знайомо? Соціальні мережі так і кишать впливовими особистостями, підприємцями і «гуру», які відстоюють переваги гонки.

Хоча я цим ніколи не хвалився, але коли починав свою справу, мені доводилося дуже багато працювати. Я роками приділяв роботі по 80-90 годин на тиждень. В моїй голові переплуталися поняття «поспіху» за «продуктивністю» і «роботи» з «результатами». Я забув, що таке усвідомленість.

У мене ніколи не вистачало часу на подорожі, розваги, друзів і батьківщину. Мені здавалося, що якщо буду працювати ще старанніше і більше, то доб’юся справжніх успіхів. Але я помилявся і в результаті довів себе до того, що впав у непритомність і отримав струс мозку.

Протилежністю світогляду за принципом «вічної гонки» є «уповільнення». Прозвучить шалено, але зниження темпів може стати ключовим чинником, що відокремлює успіх від невдачі і щасливе життя від вигорання.

А тепер чотири причини того, чому уповільнення здатне прискорити ваше сходження до успіху, допомогти відчути більш глибоке задоволення і побудувати життя своєї мрії.

1. Більш зрозумілою стає картина світу

Який сенс поспішати, якщо ви рухаєтесь у неправильному напрямку? Занадто багато хто з нас трудяться невтомно над тим, що не принесе їм бажаного результату. Це все одно що бігти на біговій доріжці – ви прикладаєте зусилля, але при цьому стоїте на місці.

Зменшіть оберти і впустіть у своє життя ясність. Можна побачити, куди прямуєте, якщо ви занадто зайняті самим бігом, опустивши при цьому голову. Точно так само не можна помітити те, що виблискує десь в стороні, якщо ваш погляд сфокусований на якійсь одній точці.

Щоб виправити ситуацію, виберіть собі одну годину в тиждень на так звану «перевірку». Проаналізуйте свої наміри, визначте труднощі і можливості, які чекають вас попереду. Подумайте про те, що у вашому випадку спрацює, а якщо ні, а потім виберіть, на чому зосередити свою енергію на наступному тижні.

2. Мертвим нікуди поспішати

Хоча такий заголовок і є перебільшенням, але ви повинні зрозуміти його суть: не можна продовжувати працювати і будувати життя своєї мрії, якщо ваша праця непродуктивна. В моєму випадку травма голови могла виявитися набагато серйозніше. А що тоді? Був би сенс тоді від моєї поспіху?

Якщо ви ставите перед собою мету досягти успіху, то повинні бути готовими приділяти час на турботу про свій розум, тіло і дух, щоб залишатися здоровими. В умовах, коли кожен день дає нам аж 24 години, немає ніяких виправдань для відмови від зайняти медитацією, фізичними вправами, від приготування здорової їжі і ведення щоденника.

Середньостатистична людина щодня витрачає 53 хвилини на Instagram, і це без обліку відвідування інших соціальних мереж. А заяви про те, що будь-яке зволікання є привілей або розкіш, це лише відмовка. У вас стільки ж часу в добі, як і у Опрі, але вона медитує. Як і Марк Беніофф (генеральний директор Salesforce), Аріанна Хаффінгтон, Бейонсе і Джефф Вайнер (генеральний директор LinkedIn). Якщо вони здатні на це, то й ви теж.

3. Використання сили емоцій

Занадто багато людей нездатні побачити позитивну сторону своїх емоціях. Емоції – це орієнтир, вони допомагають визначити, що відбувається всередині і навколо вас, і підказують, як краще вчинити. Успішні люди відчувають і управляють своїми емоціями, не дозволяючи їм виливатися в погану поведінку або вчинки.

Зменшуючи оберти, ви можете відчути свої емоції і описати їх. Таким чином, ви можете впоратися з ними і дати їм можливість вказати вам на правильну реакцію.

Приміром, злість – це відмінна емоція. Вона каже вам про те, що не в порядку, і якщо навчитеся використовувати її, вона наділить вас енергією вирішити проблему. А якщо ви непостійні в своїй поведінці і весь час кудись поспішаєте, то злість отримає повну владу над вами і почне вами керувати. Наслідки такого розвитку подій можуть перекреслити весь досягнутий прогрес, перешкоджаю подальших успіхів. Відмова від поспіху допомагає перетворити емоції в дії, які сприяють досягненню успіху.

4. Прийняття кращих рішень

Що хорошого в постійному поспіху, якщо одне просте рішення може перекреслити все те над чим ви працювали?

Іншими словами, людський розум можна порівняти з двигуном автомобіля: якщо ви звикли завжди вдавлювати педаль газу в підлогу, мотор перегріється і вийде з ладу. А коли ви сповільнюєтесь і знаходите час для відпочинку і розслаблення, то тим самим підвищуєте поріг настання психологічного стресу. Якщо розум нікуди не поспішає, у нього поліпшується здатність сприймати вхідну інформацію, оцінювати обставини і приймати правильні рішення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України