Папа Франциск закликає захистити цивільне населення в Сирії

«Із північно-західної Сирії й далі надходять болючі повідомлення, зокрема, щодо становища багатьох жінок і дітей, становища людей, змушених втікати задля воєнної ескалації», – сказав Папа Франциск, промовляючи до паломників і туристів, які в неділю, 9 лютого 2020 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.

У цьому контексті Святіший Отець знову звернувся із закликом «до міжнародної спільноти та всіх залучених дійових осіб» застосовувати «дипломатичні засоби, діалог і переговори, в пошані до міжнародного гуманітарного права, для захисту життя та долі цивільного населення». Опісля Єпископ Риму запросив присутніх проказати разом з ним окрему молитву.

Постійна близькість Папи та Церкви

Від самого початку свого понтифікату Папа Франциск підносить голос щодо ситуації в Сирії, стаючи виразником страждання сирійського народу, закликаючи міжнародну спільноту зробити все можливе для того, щоб змовкла зброя. З його боку не бракувало також ініціатив гуманітарного характеру й конкретної допомоги населенню й численним біженцям.

Вже в перший рік свого понтифікату Святіший Отець призначив на 7 вересня 2013 року День посту й молитви в наміренні миру в Сирії та на Близькому Сході, очоливши тієї суботи молитовне чування на площі Святого Петра у Ватикані й закликавши інші місцеві Церкви провести схожі заходи.

Понад десять закликів на молитві «Ангел Господній» та «Царице Неба». Сирія також постійно згадується в посланнях «Urbi et Orbi», які Папа виголошує на Різдво та Пасху. Відповідні заклики звучать також під час загальних аудієнцій в середи, коли ситуація кровопролиття загострюється. Глава Католицької Церкви не забуває ставати речником страждаючого люду й у своїх зверненнях та зустрічах із сильними світу цього, відомо також про два листи, у 2016 та 2019 роках, передані Президентові Сирії Асаду.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh