Світ сповнений самої різної інформації, і, коли знаходиш особливо цікаві факти, хочеться негайно поділитися ними. Якщо ви обожнюєте дізнаватися нове, пробувати щось на собі або не знаєте, як витратити кілька хвилин вільного часу, ця добірка випадкових фактів — безумовно те, що вам потрібно.
Ділимося з вами порцією знань, якими можна блиснути при будь-якому зручному випадку.
1. Сіль робить смак ананаса ще більш солодким
Справа не в тому, що сам ананас змінює смак, а в тому, як працюють наші рецептори. Кухонна сіль може зменшити гіркій присмак їжі, в тому числі і у цього соковитого фрукта. А коли мозок не надходить «гіркій» сигнал, значить, він не може перебити для нас солодкий смак ананаса. Ось такий «апетитний» лайфхак.
2. Люди не чхають уві сні
Рефлекс чхання відключається на той час, поки ми спимо. Якщо ж якийсь зовнішній подразник типу пилку, пір’я або вовни спонукає нас чхнути, перед цим ми обов’язково прокинемося.
3. Фруктове морозиво було випадково винайдено 11-річною дитиною
https://www.instagram.com/p/ByoLQTRB8Se/
Хлопчик Френк Епперсон (Frank Epperson) з Сан-Франциско змішав трохи солодкого порошку для приготування з содовою водою і випадково залишив склянку на ніч на ґанку свого будинку. При низькій нічній температури суміш замерзла. Спочатку юний експериментатор назвав свій винахід Epsicle в честь свого прізвища, але багато років тому змінив його на Popsicle за пропозицією своїх дітей.
4. Мукання корів має регіональний акцент
Люди легко розрізняють акцент у промові собі подібних, проте, здається, те ж саме можна сказати про корів і птахів. Фермери з Сомерсета помітили, що мукання їх корів трохи розрізняється залежно від того, до якого стаду вони належать.
5. Боротьба на пальцях ніг — змагальний вид спорту
Цей вид спорту не увійшов до складу олімпійських, так як комітет не зміг вирішити, до зимового або літнього спорту належить боротьба на пальцях ніг. Однак це не завадило спортсменам та шанувальникам влаштовувати щорічний чемпіонат в Лондоні.
6. Вірогідність виграти в лотерею нижче, ніж загинути від падіння метеорита
Ваш шанс виграти в лотерею становить 1 до 195 млн, а ймовірність смерті від падіння на вас метеорита, астероїда або комети — 1 до 1 600 тис., а також 1 до 75 тис. у разі зіткнення з ними Землі.
7. Лід в ресторанах швидкого харчування може бути бруднішим, ніж вода в туалеті
Лід у 6 з 10 ресторанів швидкого харчування містив більше бактерій, ніж вода в туалеті тих же ресторанів. Ймовірно, це пов’язано з тим, що чистять туалети більш регулярно, ніж льодогенератори.
8. У шаховій грі більше можливих варіантів ходів, ніж атомів у відомого Всесвіту
Можливі ітерації гри в шахи називаються числом Шеннона і оцінюються між 10 ^ 111 і 10 ^ 123. Для порівняння, 10 ^ 81 — це кількість атомів, які складають наш Всесвіт.
9. Невеликий відсоток перешкод, які спостерігаються в телевізорі, — це залишки випромінювання Великого вибуху
Перешкоди, які ви бачите на екрані, коли прийшли на неробочий канал, — це відлуння Великого вибуху. Ті ж саме вірно для FM-радіостанцій, коли, перемикаючись між ними, ві чуєте характерне шипіння, зване «білим шумом». Частина цих перешкод — залишився випромінювання Великого вибуху, що стався близько 13,7 млрд років тому.
10. На Марсі блакитний захід сонця
«Колір обумовлений тим, що на Марсі дуже дрібний характерного розміру пил, тому синій світло проникає в атмосферу кілька ефективніше», — сказав Марк Леммон (Mark Lemmon), член наукової групи місії марсохода Curiosity, НАСА Mars. Атмосфера на Марсі у багато разів розрідженіший, ніж на Землі, і, коли Сонце перебуває у горизонті, світло долає набагато більш товстий атмосферний шар.
11. Кукурудзяні качани колись були популярним «туалетним папером» у американців
До появи туалетного паперу кукурудзяні качани в Америці були предметом делікатною гігієни, так як смороду булі легкодоступні, відрізнялися м’якістю і гнучкістю. Звичайно, використовували їх лише після видалення зерен.
12. Люди ділять 60 % своєї ДНК з бананами
https://www.instagram.com/p/Bw2lXLPA0rZ/
Хоча наша ДНК на 96 % ідентична ДНК шимпанзе, неможливо заперечувати і той факт, що вона приблизно на 60 % схожа з ДНК плодової мушки, курки і банана.
13. Єрно Рубику, творцеві кубика Рубіка, знадобилося більше місяця, щоб зібрати власний винахід
Професор архітектури намагався придумати навчальний посібник і домігся успіху, створивши знаменитий кубик. На червень 2018 року світовий рекорд його збірки складає 4,22 секунди, але самому творцеві знадобилося більше місяця, щоб розібратися з ним. Так що не турбуйтеся, якщо ця головоломка вам ніяк не дається.
14. Тривалий час між народженням 2 близнюків склав 87 днів
Близнюки Кеті і Емі Джонс-Елліот народилися з різницею майже в 3 місяці. У 2012 році у їх матері Марії на 5-му місяці вагітності почалися передчасні пологи і на світ з’ явилася Емі, але Кеті вирішила залишитися в утробі ще на довгі тижню.
15. Найбільший у світі водоспад знаходиться під водою
У Датській протоці холодна течія Північного моря щільніша, ніж тепла течія Ірмінгерского моря, в результаті чого вода падає вниз майже на 3 км зі швидкістю 3,5 млн куб. м в секунду.
16. У Кентуккі родилися люди синєкожими
Схоже, що володарі синьої шкіри — це не тільки аватари і персонажі з фільмів про супергероїв. Вважається, що «Сині Фугати» придбали характерну шкіру і прізвисько завдяки комбінації кровозмішення і рідкісного генетичного захворювання, відомого як метгемоглобінемія.
17. Книга рекордів Гіннесса включає власний рекорд як книга, яку найчастіше крадуть з бібліотек
https://www.instagram.com/p/BynndhylcWg/
У той час як творіння Харукі Муракамі лідирують серед книг, тих що крадуть з магазинів, Книга рекордів Гіннеса є найбільш привабливою для злодіїв з книжкових бібліотек.
18. У космосі неможливо знудити
Повітря легше, ніж тверді речовини та рідини, тому воно піднімається в шлунку, викликаючи відрижку на Землі. Відсутність гравітації в космосі означає, що повітря в шлунках астронавтів не відділяється від вжитої їжі, тому відрижка, по суті справи, може спровокувати блювоту.
19. Одна перероблена банка може заощадити достатня енергії для живлення телевізора протягом 3 годин
20. Більшість помад містить риб’ячу луску
До складу деяких помад входити екстракт перлів» — срібляста речовина, виявлена в лусці риби. Отримують його в основному з оселедця і використовують для виготовлення багатьох помад, лаків для нігтів і інших косметичних продуктів. Однак більшість косметики зараз містить синтетичну версію екстракту.