Хочеться вірити, що люди стали набагато гуманніше, ніж були колись. І, напевно, це дійсно так, але незважаючи на всі зусилля і заборони міжнародних організацій, у світі досі існують настільки жорстокі варварські методи покарань, що вся віра в людяність і доброту сходити нанівець.
1. Прочуханка
Зазвичай при прочуханки людини б’ють батогом або різками. Це покарання було популярно до 19 століття, а потім поступово практично зійшло нанівець.
Сьогодні критика заборонена ООН і МА і вважається надто жорстокою. Але у світі все ще є країни, що практикують покарання в якості покарання — Саудівська Аравія, Іран і Судан. Причому покарати таким чином можуть і чоловіків, і жінок, і навіть дітей, а приводом для прочуханки може стати і дрібний злочин.
Приміром, у 2014 році саудитскому письменнику Раифу Бадаві призначили тисячу ударів батогом за «образу ісламу» в одному зі своїх блогів.
2. Биття палицею
Удар палицею заподіює сильний біль, так як часто тростина розтинає шкіру і залишає шрами. Як і покарання, биття палицею заборонено міжнародними організаціями, але це не заважає деяким країнам все ще використовувати цей метод у якості покарання.
Найбільше цим «славиться» Сінгапур. Лише У 2012 році до биття палицею було засуджено 2 203 людини, причому багато з засуджених навіть не були громадянами Сінгапуру.
Незважаючи на морі протестів, в Сінгапурі все ще практикується це жорстоке покарання.
3. Одиночне ув’язнення
Звучить не так страшно, як порка і биття палицею, так? Однак не слід забувати, що шкоду, завдану психіці людини, буває куди страшніше, ніж фізичне покарання.
Одиночне ув’язнення — це ПОВНА ізоляція людини. І цей метод покарання все ще використовується в тих же США і у нас в Росії.
4. Ампутація частини тіла
Залежно від злочину, та країни, що використовує це покарання, ампутація може проводитись як докторами під наркозом, так і публічно без якої-небудь анестезії.
У Саудівській Аравії, Ірані та Судані руки і стопи часто відрубують за різні дрібні злочини, наприклад, за крадіжку. В деяких випадках злочинцям роблять перехресне ампутацію — відсікають праву руку і ліву стопу. Такі закони шаріату.
5. Засліплення
З 1979 року Іран живе за законами шаріату. А це означає, що в цій країні діє «кисас» — покарання, рівне по тяжкості вчиненого протиправного діяння. За особливо тяжкі злочини засудженому можуть закапати в очі кислоту, тим самим засліпивши його. У Саудівській Аравії існує також «кисас».
6. Обезголовлення
Таке покарання практикується в Ісламській державі. Причому робиться це публічно і записується весь процес на відео.
Але є і ще одна держава, де дозволено обезглавлення, і це… Саудівська Аравія. Там можуть обезголовити за зґвалтування, вбивство, відступництво від віри і торгівлю наркотиками. Часто це покарання відбувається на публіці і засудженому відтинають голову мечем. У 2015 році в Саудівській Аравії обезголовили 157 людей.
7. Побиття камінням
Таке покарання легально в Ірані, Саудівській Аравії, Судані, ОАЄ, Пакистані та Ємені. Хоча побиття камінням і не дозволено офіційно в Афганістані, Сомалі, Нігерії, Малі, Малайзії та Іраку, все ж у цих країнах практикується такий вид покарання.
Злочинця по пояс закопують в землю і кидають в нього каміння, поки той не помре від каліцтв. Зазвичай таке покарання призначається за зраду, і найчастіше їй піддаються жінки.
8. Розп’яття на хресті
Практикується в Ісламській державі за спробу опору політиці самопроголошеної держави.
Хоча є ще одна країна, в якій розп’ятим яття на хресті є легальним видом покарання, і це, як ви вже напевно здогадалися, Саудівська Аравія.
9. Поховання живцем
І знову-таки ИГИЛ. Терористи живцем ховають своїх бійців за дезертирство. Так, у 2016 році від 35 до 45 бойовиків були поховані живцем за боягузтво.
10. Спалення живцем
Мабуть, самий страшний і жорстокий спосіб покарання, який до цих пір практикується в сучасному світі.
У Кенії, наприклад, настільки сильна віра у відьом і чаклунів, що там досі спалюють людей за обвинуваченням у чаклунстві.