Авторські статтіЗдоров'я

Спати 8 годин в день – не норма

Ми звикли вважати, що 7-8 годин сну на день є нормою. Але статистика показує, що переважна більшість дорослого населення хронічно недосипає, повідомляє BBC. Вчені встановили, чому так відбувається і який режим сну підходить людині.

Незважаючи на те, що робочий день у цивілізованому світі продовжує зменшуватися, люди все одно сплять менше, ніж варто було б. Деякі звинувачують в цьому електронні пристрої з дисплеями, які не дозволяють людині заспокоїтися, хтось звинувачує сильний стрес, який ми постійно відчуваємо на роботі та навчанні. Вчені вважають, що ідеальний розклад полягає в тому, щоб спати стільки, скільки ви можете собі дозволити.

Тривалість сну строго індивідуальна, тому якщо вам потрібно 9 годин, щоб виспатися, — це цілком нормально. Занадто тривалий сон (більше 12 годин) вказує на проблеми зі здоров ям або перевтому. Довгий час вважалося, що для людини найбільш природно спати 7-8 годин поспіль, але насправді краще спати два рази в день по 3-4 години з перервою на 1-2 години.

У 1990-х роках до такого висновку прийшов американський психіатр Томас Вер, який провів експеримент, на місяць перевівши випробовуваних умови без штучного освітлення. Пізніше знахідку Віра підтвердив його співвітчизник, історик Роджер Экирх. Він виявивши у документах Середньовіччя і Нового часу сотні згадок двох відрізків сну, при цьому про них завжди говорили як про щось само собою зрозуміле.

Вчені припускають, що подібний режим сну допомагав людям справлятися зі стресом. У свою чергу, моду на довгий сон в кінці XVII століття ввели заможні європейці. Остаточно традиція короткого сну зникла в кінці XIX — початку XX століття, коли повсюдно ввели електричне освітлення.

Якщо ви регулярно спите довше 8 годин, то це може бути приводом звернути до лікаря.

Професор Уорвікського університету Франка Каппучіо вивчив дані про хвороби серед 1,1 мільйона чоловік за 10 років. Він встановив прямий зв’язок між довжиною сну і здоров’ям людини. Каппучіо виявив дві цікаві тенденції. По-перше, ті, хто вкладається в проміжок сну від 6 до 8 годин, ті відчувають себе краще, ніж інші. Але в тій же час ті, хто спав довше 8 годин, живуть довше, ніж ті, хто недосипав. Як уклав Каппучіо, занадто довгий сон говорить про те, що у людини проблеми зі здоров ям — або про те, що вона сильно втомлюється.

Отже, основний висновок з цих досліджень полягає в наступному: тривалість сну індивідуальна і вираховується з вашої активності. Спортсменам потрібно більше часу на відновлення, ніж офісному працівнику, а немовля спить довше пенсіонера. Оптимальний режим сну: два періоду сну з перервами. Але спати більше 6-7 годин потрібно щодня, а не тільки по вихідним.

Крім цього, якщо ви дуже довго спите, то вам краще звернути до лікаря: це може бути ознакою хвороби!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України