Здоров'я

У Міноборони розповіли, з якими невиліковними захворюваннями можуть визнати придатними до служби

Згідно з положеннями нового закону про мобілізацію придатними до служби в армії можуть визнавати навіть тих, хто має серйозні захворювання, але зберігає достатню функціональність. Зокрема, це стосується чоловіків із діабетом та ВІЛ.

Директор департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України Оксана Сухорукова нагадала, що вчорашні “обмежено придатні” мають повторно пройти медкомісію. За її словами, ті, кого визнають непридатними до служби, будуть зняті з військового обліку.

“Щодо людей, які отримають статус “придатний для несення служби”, є нюанси. Тому що людина може бути повністю придатна або, наприклад, придатна до служби у вищих військових навчальних закладах, у медичних підрозділах, у службах забезпечення, логістики, у ТЦК”, – наголосила Сухорукова.

Вона зазначила, що людина з однією і тією ж хворобою може бути визнана як придатною, так і непридатною для несення служби – рішення ухвалює військово-лікарська комісія.

“Наприклад, якщо в людини була в анамнезі виразка, але вона зарубцювалася, людина нормально почувається, у неї повністю відтворена функціональність, то вона буде придатна. Якщо в людини є виразка, унаслідок якої, наприклад, видалено частину шлунка, у людини є обмежена функціональність, то вона, найімовірніше, буде непридатною залежно від обмеження функціональності для несення служби”, – зазначила представниця Міноборони.

Сухорукова зазначила, що військово-лікарська експертиза не встановлює діагнозу, тому що його встановлюють лікарі, зокрема ступінь обмеження функціональності, а завдання ВЛК – установити непридатність або придатність до служби з огляду на наявний діагноз.

“Якщо говорити про діабет, то коли йдеться про легкий ступінь, який можна вирівнювати дієтою, способом життя, то ця людина є придатною. Якщо в людини легкий або середній ступінь діабету, то вона може бути придатною до служби в певних частинах. Якщо в людини важкий ступінь діабету, то людина є непридатною до служби”, – зазначила вона.

Сухорукова повідомила, що люди з ВІЛ будуть служити.

“Вони є такими самими людьми як ми, вони не несуть загрозу суспільству. Ці люди будуть служити – якщо вони є безсимптомними носіями ВІЛ з повною імунною компенсацією, то вони будуть придатні. Якщо вони, наприклад, є безсимптомними носіями з імунною субкомпенсацією, то вони служитимуть в обмежених частинах, у вищих навчальних військових закладах, у службах логістики та забезпечення. Якщо важка форма, то вони будуть непридатні”, – розповіла вона.

На запитання, чи буде процедура оскарження рішення ВЛК про придатність чи непридатність, Сухорукова зазначила, що цей механізм діє й сьогодні та зберігається й надалі. Рішення ВЛК можна оскаржити до ВЛК вищого рівня, а після рішення центрального ВЛК, який є вищою структурою, але з яким не погоджується військовозобов’язаний, то він може звернутися до суду. За її словами, у новій процедурі є відмінність від сьогоднішньої – якщо ЛКК, що проводить розгляд скарги військовозобов’язаного, призначає йому переогляд або додаткові обстеження, то вони відбуваються в іншому закладі охорони здоров’я, а не в тому, висновок якого оскаржувався.

Водочас стало відомо про внесення зміни до правил перетину державного кордону після введення в дію закону про мобілізацію.

Усі чоловіки, громадяни України, віком від 18 до 60 років мають прийти до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, щоб оновити свої військово-облікові дані.

Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом 9 місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медогляду з метою визначення придатності до військової служби.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України