Авторські статтіЖиття

Смерть є ілюзією, яку створює наша свідомість

Професор з медичної школи Університету Північної Кароліни Роберт Ланца заявив, що згідно теорії біоцентризму, смерть є ілюзією, яку створює нашу свідомість. Він стверджує, що після смерті людина переходити в паралельний світ.

Професор з медичної школи Університету Північної Кароліни Роберт Ланца заявив, що згідно теорії біоцентризму, смерть є ілюзією, яку створює нашу свідомість. Він стверджує, що після смерті людина переходити в паралельний світ.

Життя людини схоже на багаторічну рослина, яка завжди повертається, щоб знову зацвісти в мультивсесвіті. Все, що ми бачимо, існує завдяки нашій свідомості, вважає науковець. Роберт Ланц підкреслив, що люди вірять в смерть, тому що їх так вчать, або тому що свідомість асоціює життя з функціонуванням внутрішніх органів. Ланц вважає, що смерть не є абсолютним завершенням життя, а являє собою перехід у паралельний світ.

У фізиці давно існує теорія про нескінченне число Всесвітів з різними варіаціями ситуацій і людей. Все, що може статися, вже десь відбувається, а отже, смерть не може існувати в принципі. Ще у грудні 2012 року світ облетіла новина про зупинку на профілактичний ремонт Великого адронного коллайдера. Два роки складні експерименти в області фізики елементарних частинок проводитись не будуть. Ало теоретики здаватися не збираються. Навпаки, вони мають намір продовжувати вивчення інших не менш важливих проблем.

У число таких фізиків входити Роберт Ланца – провідний вчений у галузі теорії біоцентризму, науковий керівник Advanced Cell Technology. Він висунув припущення, що смерть не є завершальним етапом життя людського організму.

Зараз Роберту Ланца, професор Інституту регенеративної медицини – 58 років. Він більше відомий своїми дослідженнями в області вивчення стовбурових клітин. У 2001 році Ланца був одним з перших, хто вирішив клонувати зникаючі види тварин, і в 2003 році клонував зникаючий вид дикого бика, використовуючи заморожені клітини шкіри тварини, який помер у Зоопарку Сан-Дієго майже чверть століття тому. Автор понад 30 книжок, серед яких: «Ембріональні стовбурові клітини, як відновити зір сліпого пацієнта», «Всесвіт у вашій голові».

Біоцентризм, нова наукова теорія Роберта Ланца, відрізняється від класичного біоцентризму тім, що на чолі кута стояти не тільки інтереси живої природи, але і Всесвіту в цілому, а керує всією цією системою осіб. Альо управляє не в звичному антропоцентрическому сенсі, коли людина вільна розпоряджатися природними ресурсами, як їй заманеться, а більше у філософському, коли людина не просто живе в гармонії з навколишнім світом, а створює світ силою однієї лише думки.

У квантовій фізиці стверджується, що абсолютно неможливо передбачити деякі події. Замість цього є широкий спектр можливих траєкторій розвитку з різним ступенем ймовірності їх здійснення. З позиції існування «багатьох світів» (Multiverse) можна стверджувати, що кожне з цих можливих подій відповідає події, що відбувається в іншій Всесвіту.

Біоцентризм уточнює цю ідею: існує нескінченна кількість Всесвітів, у яких відбуваються різні варіанти подій. Простіше кажучи, чи допустимо наступний сценарій: ви сідаєте в таксі і потрапляєте в аварію. В іншому можливий сценарій – ви раптом передумаєте, не станете пасажиром цього злощасного авто і відповідно уникнете аварії. Таким чином, ви, точніше вже друга ваше «ви», перебуваючи в іншому Всесвіті, в іншому потоці подій. При цьому всі можливі варіанти існують одночасно один з одним незалежно від того, що відбувається в будь-якому з них.

Рано чи пізно організм людини гине. Однак, можливо, що самосвідомість зберігається ще деякий час у вигляді електричних імпульсів, що проходять через / нейрони в корі головного мозку. За твердженням Роберт Ланца, це відчуття не зникає після смерті. Це твердження базується на законі збереження енергії, який свідчить, що енергія ніколи не зникає, вона не може бути створена або знищена. Професор зробив припущення, що ця енергія здатна «перетікати» з одного світу в інший.

Ланца розглядає експеримент, який був опублікований в журналі Science. У цьому експерименті показано, що вчені можуть впливати на поведінку мікрочастинок в минулому часі. Це твердження є своєрідним продовженням експериментів, які доводять теорію квантової суперпозиції. Частинкам «довелося вирішити», як вести себе, коли по них ударяв світлоділитель. Вчені поперемінно включали світлоділителі і могли не тільки вгадати поведінку фотонів, але і вплинути на рішення цих частинок. Виходить, що спостерігач сам вирішив подальшу реакцію фотона. І, отже, фотон в один і той ж час опинився в двох різних місцях.

Чому спостереження змінюють те, що відбувається? Відповідь Ланца: «Тому що реальність – це процес, що вимагає участі нашої свідомості».

Таким чином, незалежно від вибору ви є одночасно і спостерігачем, і тим, хто виробляє сама дію. Зв’язок між цим експериментом і повсякденним життям виходить за рамки наших звичайних класичних уявлень про простір і час, заявляють прихильники теорії біоцентризму.

Простір і час не є реальними предметами, ми просто думаємо, що вони є насправді. Все, що ви бачите прямо зараз, – це вихор інформації, що проходити через свідомість. Простір і час – просто інструменти для вимірювання абстрактних і конкретних промов. Якщо це так, то й смерть не існує у позачасовому замкнутому світі, впевнений Роберт Ланца. Про щось подібне писав ще Альберт Ейнштейн: «Тепер Besso (старий друг) відійшов від цього дивного світу трохи раніше за мене. Це нічого не значить. Ми… знаємо, що різниця між минулим, сьогоденням і майбутнім – тільки стійка ілюзія.

Безсмертя не означає безстрокове існування в часі без кінця, але швидше означає існування поза часом.

Це стало ясно після смерті моєї сестри Христини. Після огляду тіла в лікарні я вийшов поговорити з членами сім’ї. Чоловік Крістіни, Од, почав ридати. На кілька хвилин я відчув, як долаю провінціалізм нашого часу. Я думав про енергії і експерименти, які показують, що одна мікрочастинка може пройти через два відчини в один и тієї ж годину. Христина була живою і мертвою, одночасно, вона була поза часом».

Прихильники біоцентризму стверджують, що люди сплять в даний час, що все навколо впорядковано і передбачувано. Навколишній світ – це фантазії, що приводяться в рух розумом. «Нас вчили, що ми просто набір клітин, і помираємо, коли наші тіла зношуються. І все, – пояснює Роберт Ланца. – Але довгий список наукових експериментів передбачає, що наша віра в смерть грунтується на помилковій передумові існування світу незалежно від нас – Великий спостерігач».

Ніщо не може існувати без свідомості: наш розум використовує всі ресурси, щоб об єднати простір і час в один усвідомлюваний потік. «Як би не розвивалися шляхи наших майбутніх концепцій, дослідження зовнішнього світу призвело до висновку, що зміст свідомості є кінцевою реальністю», – зауважував свого часу Юджин Вігнер, лауреат Нобелівської премії з фізики за 1963 рік.

Фізичне життя – не випадковість, а зумовленість. І навіть після смерті свідомість завжди буде в сьогоденні, збалансованою між нескінченним минулим і невизначеним майбутнім, являючи собою переміщення між реальностями по краю годині з новими пригодами, зустрічами нових і старих друзів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України