Авторські статтіНовини

Зустрічі Папи Франциска з протестантською та мусульманською громадами ЦАР

«Бог не робить різниці між тими, хто страждає. Я часто називаю це екуменізмом крові. Всі наші громади однаково страждають від несправедливості та сліпої ненависті», – сказав Папа Франциск під час зустрічі з протестантською громадою ЦАР, яка 29 листопада 2015 р. відбулася в приміщенні Євангелистського Теологічного Факультету Банґі, наголошуючи, що «всі ми служимо тому Самому Воскреслому Господеві», а силою «спільного Хрищення всі ми послані звіщати радість Євангелія».

Глава Католицької Церкви зауважив, що місцевий люд «занадто довго позначений випробуваннями і насильством», через що звіщення євангельської благовісті стає «ще необхіднішим та невідкладнішим». У цьому контексті він зауважив, що «спільне страждання та спільна місія є провидінною нагодою для того, щоб чинити спільний поступ на шляху до єдності», адже «поділ між християнами є ганьбою, бо, насамперед, суперечить Господній волі».

В той час, як причиною громадянського протистояння, від якого страждає Центральноафриканська республіка, стала політичне використання релігії, провідники релігійних спільнот країни відіграли вирішальну роль у тому, щоб розпочався процес примирення. Мова йде про так звану «Платформу релігійних конфесій ЦАР», за посередництвом якої вдалося досягнути політичного порозуміння та встановлення перехідної влади, завданням якої є підготувати президентські вибори. До цієї «Платформи» увійшли католицький архиєпископ Банґі, голова альянсу Євангелистських Церков ЦАР та імам Банґі, які також взяли участь у зустрічі Святішого Отця з протестантською громадою.

А наступного дня, вранці, 30 листопада, Папа Франциск зустрівся з мусульманською громадою, відвідуючи одну з мечетей Банґі, наголосивши при цій нагоді, що мусульмани та християни є братами, а тому «ми повинні відповідно ставитися одні до одних та відповідно поводитися».

«Ми добре знаємо, що останні події та насильство, які потрясли вашу країну, не ґрунтувалися на властиво релігійних мотивах. Той, хто стверджує, що вірить в Бога, повинен також бути людиною миру. Християни, мусульмани та визнавці традиційних місцевих релігій мирно жили разом протягом багатьох років. Тому, ми повинні залишатися в єдності, щоб припинилися будь-які дії з одного чи іншого боку, які спотворюють Боже обличчя і мають на меті за рахунок спільного добра будь-якими засобами захистити окремі інтереси. Разом скажімо: ні ненависті, ні помсті, ні насильству, особливо тому, яке здійснюється в ім’я релігії чи Бога», – закликав Глава Католицької Церкви.

Джерело: радіо Ватикан01

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України