Авторські статтіНовини

Звернення Папи Франциска до молоді в Центральноафриканській республіці

«Будьте відважними у прощенні! Будьте переможцями у любові!» – закликав Папа Франциск, звертаючись до молоді Центральноафриканської республіки під час покутничого молитовного чування у неділю 29 листопада 2015 року.

Після Святої Меси в Банґі, під час якої Вселенський Архиєрей відкрив Святі Двері ювілейного Року милосердя, перед катедральним храмом відбулось покутниче молитовне чування.

Насамперед в імені молоді Папу привітав Еванс Демба, який сказав, що символом цієї зустрічі вибрано бананове дерево, бо воно глибоко вкорінене й дає поживні плоди. А мешканці Центральноафриканської республіки, іноді, не мають глибокого коріння, і тому в кризовій ситуації легко піддаються спокусі насильства, помсти, знищення. Багатьох молодих людей спокушає виїзд із своєї країни, щоб десь інакше шукати щасливої майбутності. «Святіший Отче, що маємо робити, щоб у нашій країні запанував мир і добробут?» – запитав він.

Як це часто ставалось під час цієї Апостольської подорожі Святішого Отця до Африки, він відклав заздалегідь приготований текст, звертаючись до молоді з імпровізованою промовою, посилаючись на слова молодого африканця.

Він зосередився на банановому дереві, що тут є символом життя, бо постійно росте і дає плоди, а також воно є витривалим, залишається на своїй землі.

Тим, які хочуть залишити свою країну, Папа Франциск сказав, що «втеча перед викликами життя ніколи не є виходом». Потрібно бути стійкими й витривалими, відважно змагатись за добро, вказав він, додаючи, що це можна зробити двома способами – щоденною молитвою, бо молитва перемагає зло, і зусиллями на побудову миру.

«Мир –  це не документ, який підписується і там залишається. Мир будується щодня працею власних рук, будується власним життям»,  – вказав Єпископ Риму. Для цього насамперед потрібно ніколи не ненавидіти. Потрібно намагатись простити вчинене нам зло. «Якщо не маєш в серці ненависті, якщо прощаєш, то ти будеш переможцем! – підкреслив Папа. – Ти будеш переможцем у найважчій життєвій битві – будеш переможцем у любові».

«Чи можливо любити ворога? – запитав Святіший Отець. – Так, можливо. Чи ж можливо прощати тим, хто сподіяв нам зло? Так, можливо. Завдяки любові і прощенню ви будете переможцями у житті і будете давати життя», – мовив Папа Франциск, прохаючи не забувати про бананове дерево і його витривалість та закликаючи бути відважними в прощенні, відважними в любові і відважними у побудові миру. Він пригадав молоді, що Бог – милосердний і може нам дати мир, але потрібно молитись, любити, відкинути ненависть, стати будівничим миру.

Він запитав молодих людей, чи їхнє серце готове боротись за мир, готове до примирення, готове любити свою прекрасну батьківщину, готове молитись? І за кожним разом молодь відповідала гучним: «Так!»

А поблагословивши молодь, яка продовжувала покутниче молитовне чування, Святіший Отець особисто висповідав кількох юнаків і дівчат.

Джерело: радіо Ватикан

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.