Авторські статтіДуховне

Зустріч Папи з Главою Грузинської Православної Церкви

В екуменічному дусі пройшла зустріч Вселенського Архиєрея з Главою Грузинської Православної Церкви Католикосом Іллею ІІ, яка відбулась  пополудні в Патріаршій резиденції. Приблизно 85% мешканців Грузії належать до цієї Церкви. Католики становлять тільки 2,5 % населення. Це римо-католики, вірмени-католики та вірні асирійсько-халдейської католицької Церкви, серед яких чимало біженців.

А християнство на цих землях проповідував у І сторіччі святий апостол Андрій. За радянських часів грузинська православна Церква зазнала переслідувань, а духовенство було репресоване.

Після приватної розмови з Католикосом Іллею ІІ відбулась зустріч Вселенського Архиєрея також і з членами Священного Синоду, представниками уряду, наукових кіл та культури.

Спів патріарший хор, який, серед іншого, виконував духовні твори, написані Католикосом Іллею ІІ.

Вертаючись до Глави Католицької Церкви Католикос назвав його «улюбленим братом у Христі». Він наголосив, що візит Папи має історичний вимір для Грузії. «Нехай Господь благословить обидві наші Церкви», – закінчив він своє слово.

У своєму слові Папа Франциск підкреслив, що любов підносить понад непорозуміннями минулого, розрахунками теперішнього та страхом перед прийдешнім. Католикос та Папа обмінялись подарунками. А згідно з грузинською традицією Святішому Отцеві запропоновано чай та каву.

Джерело:  Радіо Ватикану

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України