Авторські статтіНовини

У Чехії вчені знайшли найглибшу підводну печеру на планеті

Команда польських і чеських дослідників знайшла в Чехії найглибшу підводну печеру на планеті, глибина якої становить 404 м. Про це розповіли у виданні The Associated Press.

Печера знаходиться недалеко від містечка Кордоні на сході Чехії. Дослідженнями займається Кшиштоф Старнавский, який називає себе «Колумбом XXI століття». Він займається вивчення загадкового природного об’єкта з 1998 року. Спочатку вчений занурювався в ущелині під водою на глибину до двох сотень метрів, а пізніше, щоб опуститься ще нижче, він почав застосовувати дистанційного підводного робота ROV.

Людині складно перебувати в підводній печері із-за брудної і холодної води (не більше 7 градусів за Цельсієм), а велика кількість мінеральних солей в її складі може вивести з ладу пристрою. Однак сьогодні дослідник збирається поринути знову на 200 м під воду, щоб забрати звідти робота, що проводив роботи.

Після детального аналізу цієї печери, вчені зробили висновок, що вона є найглибшою в світі. Раніше це звання належало карстовоій печері дель Поццо Мерро в Італії, глибиною 392 м.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України