У Чехії вчені знайшли найглибшу підводну печеру на планеті

Команда польських і чеських дослідників знайшла в Чехії найглибшу підводну печеру на планеті, глибина якої становить 404 м. Про це розповіли у виданні The Associated Press.

Печера знаходиться недалеко від містечка Кордоні на сході Чехії. Дослідженнями займається Кшиштоф Старнавский, який називає себе «Колумбом XXI століття». Він займається вивчення загадкового природного об’єкта з 1998 року. Спочатку вчений занурювався в ущелині під водою на глибину до двох сотень метрів, а пізніше, щоб опуститься ще нижче, він почав застосовувати дистанційного підводного робота ROV.

Людині складно перебувати в підводній печері із-за брудної і холодної води (не більше 7 градусів за Цельсієм), а велика кількість мінеральних солей в її складі може вивести з ладу пристрою. Однак сьогодні дослідник збирається поринути знову на 200 м під воду, щоб забрати звідти робота, що проводив роботи.

Після детального аналізу цієї печери, вчені зробили висновок, що вона є найглибшою в світі. Раніше це звання належало карстовоій печері дель Поццо Мерро в Італії, глибиною 392 м.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh