Авторські статтіТехно

Зозулі вміють підганяти розміри яєць під прийомних батьків

Орнітологи з України та Великобританії займалися вивченням розмірів яєць декількох видів вівчариків і паразитують в їх гніздах глухих зозуль.

Виявилося, що зозулі здатні підбирати не тільки забарвлення, але і розміри яєць до майбутніх гнізд.

Глуха зозуля (Cuculus optatus), яку називають так через видаваних нею приглушених звуків, найчастіше підкладає свої яйця (Phylloscopus) маленьким перелітним птахам.

Провівши аналіз розмірів яєць деяких видів вівчариків з трьох різних географічних регіонів Росії: Уралу, Сибіру і Далекого Сходу, дослідники змогли встановити, що зозулі вміють підганяти розміри яєць під розміри яєць майбутніх прийомних батьків, на роль яких зозулі розібрали для своїх пташенят.

Цікаво, що зозулі підкидають яйця до яйця схожим не лише за забарвленням, але і по ширині. Ширина повинна максимально збігатися з шириною хазяйських яєць. Таким чином, збільшується ймовірність того, що вівчарик не зможуть відрізнити чужі яйця від своїх і не позбудуться від «підкидьків».

Виходить, що саме ширина – основний параметр, за яким господарі гнізда зможуть відрізнити чужі яйця. А фізичний стан пташеня зозулі залежить від довжини яйця.

Тому для максимальної виживаності зозуленят найбільш довгі яйця матері підкидають у ті пташині сім’ї, де потомство вигодовують обоє батьків, йдеться в статті, опублікованій в Journal of Zoology.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України