Спорт

ЗОЛОТО! Українець Олександр Абраменко у фіналі лижної акробатики на ОІ-2018 в Пхенчхані взявши золото!

У корейському Пхенчхані завершилися змагання з лижної акробатики у фрістайлі.

29-річний Олександр Абраменко ще до початку Ігор-2018 вважався однією з надій команди України на медалі.

Незважаючи на свій вік, Абраменко – найдосвідченіший у складі нашої делегації в корейському Пхенчхані: це Олімпіада для нього вже четверта. В італійському Турині-2006 він був 27-м, в канадському Ванкувері-2010 став 26-м, а в Сочі-2016 фінішував на високому 6-му місці. І в неофіційному рейтингу кращих лижних акробатів Пхенчхана він був приміряне, на 5-6-му місцях. Альо самє цею вид спорту дуже залежимо від цілого ряду факторів – від везіння, суддівських оцінок. Тут все вирішують дуже незначні деталі: хтось може впасти (таке трапляється часто), комусь занизять або завищать оцінку. Хоч для захисту від упередженості кращу і гіршу оцінку 5-ти суддів прибирають з протоколу, а зараховують тільки 3 середні.

У Олександра Абраменка були досить конкурентні стрибки, щоб поборотися нехай не за перемогу, але хоча б за бронзову медаль, що в нинішній ситуації для України було б просто шикарним досягненням.

Фінал у лижній акробатиці в Олімпіаді складається з трьох фіналів: результати яких на перших двох з них не сумуються – після першого фіналу залишаються 9 з 12-ти спортсменів, після іншого – 6 з 9-ст.

Абраменко вийшов у 2-й фінал з 3-го місця, набравши однакову кількість балів з канадським фристайлистом.

У 2-му фіналі українець показав 4-й результат, і вийшов у суперфінал, де вже за медалі боролися 6 найсильніших: наш Саша, 2 спортсмена ВЕСЛО з Росії, китаєць, канадець і представник Білорусі.

І сталося те, що бивет часто: один з росіян і білорус впали, а Абраменко виконав свій стрибок ідеально, і обійшов за очками ще одного росіянина, гарантувавши собі як мінімум, бронзу. Залишалося дождать виступів канадця і китайця. Канадець Рошон теж впавши, китаєць Цзя виконав свій стрибок теж ідеально. Довелося чекати оцінку суддів: золото чи срібло? І китаєць – лише другий, на третьому місці спортсме ВЕСЛО.

Є перша медаль України в Пхенчхані, і перша олімпійська медаль в історії нашого фрістайлу!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України