Авторські статтіДіаспора

Італія запустила онлайн-сервіс боротьби проти фейкових новин

Фейки, на думку багатьох експертів країни, стають тривожним явищем.

Тепер мешканці Італії, побачивши фейкову, на їхню думку, новину, можуть через систему «червоних кнопок» на веб-сайті поштової поліції Італії, яка займається боротьбою з онлайн-злочинністю.

Далі окрема команда зі співробіників поліції аналізуватиме скарги: за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення визначатиме джерело кожної новини та встановлюватиме, чи є це правдивою інформацією.

До цього кроку країна вдалася через наближення парламентських виборів, які відбудуться 4 січня. Італійські високопосадовці висловили побоювання, що фейкові новини можуть вплинути на громадську думку.

Міністр внутрішніх справ Італії Марко Мінніті (Marco Minniti) наголосив, що ініціатива з запуску онлайн-сервісу не призначена для втручання в кампанію.

«Це повністю прозорий і законний інструмент державної служби, покликаний захистити громадян від гучних і абсолютно необґрунтованих новин. В цьому немає навіть найменшого наміру вступити в політичні дебати», —  підкреслив міністр.

Глава національної поліції Франко Габріеллі (Franco Gabrielli) також заявив, що влада не прагне створювати «Великого брата», а використовує вже існуючі механізми для забезпечення «більш якісної, більш професійної та прозорої» послуги.

Мікеланджело Колтеллі (Michelangelo Coltelli), засновник сайту Butac, який займається викриттям фейків, заявив, що вони є великою проблемою для Італії. За його словами, велика кількість недостовірної інформації поширюється не лише в інтернеті, а й в газетах. На думку пана Колтеллі, причиною є в першу чергу те, що журналісти не здійснюють необхідної перевірки джерел.

«Я не думаю, що ця ініціатива поліції є найкращим способом боротьби з фейками, — каже експерт. — Ми не знаємо, як саме поліція перевірятиме, що тє фейком, а що ні. Вони кажуть, що не будуть втручатися в політику, але більшість фальшивих новин, принаймні історії,  які нас турбують, є політичними».

Уряд започаткував ініціативу проти фейків майже за рік після того, як тисячі італійців на чолі з президенткою палати депутатів Лаурою Болдріні (Laura Boldrini) підписали петицію проти фальшивих новин.

Пані Болдріні регулярно ставала жертвою онлайн-образ та фігурувала в великій кількості недостовірних новин. Нещодавно в мережі поширилася інформація про її 22-річного племінника Луку, якого нібито найняли на роботу на державній службі з зарплатою в 8 тисяч євро. Це виявилося від початку до кінця вигадкою: Лаура Болдріні навіть не має такого родича.

Нагадаємо, на початку року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що влада буде розвивати «юридичний механізм для захисту демократичного життя від фейкових новин».

У 2016 році Папа Римський Франциск засудив велику кількість дезінформації в пресі, назвавши її «можливо, найгіршою шкодою, якої можуть завдати ЗМІ». Понтифік також закликав журналістів «пройти зайву милю, аби знайти істину і гарантувати, що вони не поширюють чутки, які можуть вбити людину одним словом».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України