Економіка

За погані дороги українці заплатять по повній: набув чинності новий закон Зеленського

В Україні з 25 вересня почали діяти підвищені штрафи за перевантажені фури

За погані дороги українці заплатять по повній: набув чинності новий закон Зеленського.

У Верховній Раді зареєстрували законопроекти, які сприятимуть не лише збереженню доріг країни, а й поповнювати дорожній фонд, пише видання Хвиля. У середу, 25 вересня, в Україні набули чинності закони про збільшення штрафних санкцій за перевантажені фури, а також про те, що половина надходжень від них буде направлятися в дорожній фонд.

Обидва закони починають діяти на наступний день з моменту їх опублікування, а вчора, 24 вересня, ці документи з’єднання єднання явилися у парламентському виданні “Голос України”.

23 вересня президент України Володимир Зеленський підписав законопроекти №1047 та №1063.

Якщо раніше штраф за перевантажені фури коливався від 510 до 680 гривень (ч. 1 ст. 132-1 Купап), то зараз суму стягнень зросла в рази і буде залежати від того, наскільки вага перевищує норму:

  • більше на 5-10% — штраф 8500 гривень;
  • більше на 10-20% штраф 17 000 гривень;
  • більше 20% — штраф 34 000 гривень.

Відповідальність за перевантаження буде нести власник автомобіля або зареєстрований користувач. У разі, якщо перевантаження буде відзначений у автомобіля на іноземній реєстрації, то відповідати буде людина, який ввіз вантаж в країну.

У документи сказано, якщо перевантажена фура на єврономерах відмовляється платити штраф або водый вирішив оскаржити відповідну постанову, то в’їзд в Україну йому буде заборонений.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України