Знайдено фабрику по виробництву “цеглинок життя”

Вчені виявили космічний «завод» з виробництва «цеглинок життя» – амінокислот. Наукове відкриття описано в свіжому випуску журналу Nature Geoscience.

Група дослідників з Імперського коледжу Лондона, Кентського університету та Ліверморської національної лабораторії Міністерства енергетики США виявила, що амінокислоти можуть утворюватися в результаті зіткнення крижаних комет об поверхню планети. Те ж саме може відбуватися при падінні кам’янистих метеоритів на вкриту льодом планету.

Дослідники вважають, що це відкриття наближає їх до розгадки походження життя на Землі в період між 4,5 і 3,8 мільярдами років тому, коли планета була атакована кометами і метеоритами.

“Наша робота показує, що основні будівельні блоки, з яких формується життя, можуть бути зібрані де завгодно в Сонячній системі і, можливо, навіть за її межами. Але вся проблема в тому, що життя може процвітати тільки при дотриманні певних умов. Проведене нами дослідження розширює діапазон можливих місць в Сонячній системі, де відбувається збірка найважливіших будівельних блоків, і наближає нас до розкриття таємниці виникнення життя на нашій планеті, “- розповідає співавтор роботи Зіта Мартінс з Відділення наук про Землю та інжинірингу Імперського коледжу Лондона.

Її колеги з Кентського університету додають, що цей процес демонструє найпростіший механізм переходу від комбінацій простих молекул, наприклад, води і твердої вуглекислоти (сухий лід), до складніших, таким як амінокислоти. Наступним кроком у напрямку формування життя є перехід від амінокислоти до складніших молекулам – білкам.

Таким чином, крижані поверхні Енцелада (супутник Сатурна) і Європи (супутник Юпітера) можуть служити ідеальним середовищем для виробництва амінокислот за участю метеоритів. Нове дослідження зайвий раз підкреслює важливість майбутніх місій на ці супутники в пошуках життя.

У ході дослідження було встановлено, що при зіткненні комети з планетою створюється ударна хвиля, яка генерує потрібні молекули. Потім тепло, що виникає в результаті удару, перетворює ці молекули в амінокислоти.

У лабораторії Кентського університету вчені відтворили такі умови. Обстріл мініатюрної моделі комети з газової гармати дозволив отримати амінокислоти. В результаті зіткнення кулі і крижаної поверхні на швидкості 7,15 кілометра в секунду відбулося танення льоду з утворенням молекул гліцину і D-і L-аланіну.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh