Авторські статтіТехно

Земля вибухає зсередини: Вчені передбачили руйнівні виверження

Залишається тільки гадати, яке виверження вулкан буде наступним.

У 2018 році вже декілька вулканів вивергалися в різних частинах земної кулі і навіть призвели до людських жертв. Вчені підкреслюють, що це може говорити про зростання вулканічної активності. Дослідники побоюються, що Земля просто вибухає зсередини і вже скоро може статися глобальна катастрофа.

В даний час по всьому світу «розкидані» десятки потенційно небезпечних вулканів, кожен з яких може «вибухнути» в будь-який момент. Вчені передбачили, що руйнівні виверження, швидше за все, продовжуватись. Людям залишається тільки гадати, який з вулканів проявити себе таким. Якщо передбачити це, то можна буде вберегти від загибелі тисяч людей.

Земля взрывается изнутри: Ученые предсказали разрушительные извержения

Зробити це дозволять останні дослідження вулканологів. Вони вважають, що оперізує Землю підкова довжиною майже 30 тисяч кілометрів. Вздовж неї розташовані найбільш небезпечні вулкани в світі. Саме тут відбувається 90% всіх землетрусів у світі. Сюди відносяться всі вулукани, які проявили активність в останні півроку. Зокрема, «вогняна підкова» проходить через Японію, Філіппіни, Балі, Гватемалу і Алеутські острови.

Тобто скрізь, де помічено виверження вулканів або сильний землетрус. Вулкан Кілауеа на Гаваях став винятком з правила, оскільки перебуває за межами півкільця. Як відомо, він приніс масу руйнувань і став справжнім головним болем для місцевих жителів, а також влади США. Таким чином, зазначають учені, не завжди і не скрізь можна передбачити стихію.

Між тим, незважаючи на побоювання колег, деякі вулканологи сповнені спокою і спростовують катастрофу, що насувається. Так, старший науковий співробітник за вулканології Брістольського університету доктор Сара Браун поспішила в інтерв’ю британським медіа заявити, що вулканічна активність в світі досить стійка і стабільна. За її словами, причин для занепокоєння поки немає. Часті виверження землетрусу і вона назвала не більше, ніж збігом.

Земля взрывается изнутри: Ученые предсказали разрушительные извержения

Її колега Білл Макгуайр заявив, що природні процеси залишаються за межами уваги науковців, оскільки десятки вулканів, що вивергаються кожен рік, але із-за малих масштабів цієї події, воно залишається непоміченим. Деякі з них сплять століттями, а потім можуть «вибухнути» практично в лічені дні або навіть години. Говорячи про спроби передбачити наступне виверження схожа на гру в лотерею, оскільки шанси на це дуже малі.

Земля взрывается изнутри: Ученые предсказали разрушительные извержения

Раніше вчені заявили, що смертоносний вулкан у Флориді може погубити людство.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України