Техно

Зброя та наркотики: Telegram може стати «легальним» представником “чорного ринку” в інтернеті

Відмова месенджера від співпраці з держорганами розв’язує руки потенційним шахраям

Telegram набрав величезну популярність на території Росії за короткий термін. Всьому виною послужив скандал з Роскомнаглядом, який більше року безуспішно намагається заблокувати месенджер. Користувачі вважають, що «непохитність» керівництва і відмова від співпраці з держорганами є показником якості месенджера, і масово перейшли до нього.

Прочитайте про те, як WhatsApp збільшить кількість користувачів, яких зможе відстежувати

З одного боку, така незалежність виглядає як помітний рекламний хід і приваблює користувачів, з іншого – дозволяє здійснювати на своїх каналах реалізацію забороненого контенту. Співробітники месенджера запевняють, що постійно відслідковують і блокують подібні матеріали, але професіонали своєї справи не дозволять праці, від якого може залежати їхнє життя, пройти просто так. Потенційно, на Telegram-каналах можуть з’явитися матеріали з рекламою зброї, рідкісні еротичні матеріали і препарати, що викликають звикання. Мова в даному випадку йде саме про незаконну реалізацію заборонених в ряді країн матеріалів. Зброя-вкрадене, без ліцензії, незаконно перевезене і т. д., порнографічні відео-сцени насильства, дитяча еротика і порнографія, наркотики-інформація про збуті та розповсюдженні заборонених препаратів. Це лише мала частина потенційного «чорного ринку» на просторах Мережі.

Оружие, порнография, наркотики: Telegram может стать «легальным» представителем Даркнета

Подібний контент не є особливим для так званого Даркнету – прихованої від більшості користувачів, злочинної інтернет-мережі. Але якщо Даркнет це спочатку шахрайський майданчик, доступ до якої не так просто отримати, то Telegram знаходиться у сфері простих обивателів і є абсолютно легальним і загальнодоступним. Не можна заперечувати, що в один день незалежний месенджер перетвориться в доступний кожному, «чорний ринок».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України