У Полтаві завершилися фінальні змагання Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»). У заході взяли участь шкільні команди старшокласників з усіх областей України, а це — понад 200 дітей.
Організатори готувались заздалегідь: продумали все до дрібниць та залучили інструкторів. Найбільшу допомогу надали військові 179 об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних Сил України.
Протягом двох днів команди проживали, харчувалися та змагалися у польовому таборі навчального центру.
— Побутові умови для учасників змагань були максимально наближені до польових, — зазначив начальник центру полковник Ігор Міцюк, — школярі ночували в палатках, харчувалися з польової кухні та несли нічну варту.
За словами офіцера, військові заздалегідь обладнали навчальні місця для занять і конкурсів. Вони підготували для дітей не тільки місця для змагань та випробувань за програмою збору, а й свій своєрідний «подарунок». Школярі з цікавістю знайомилися зі зразками стрілецької зброї, сучасними засобами зв’язку та захисту на полі бою, слухали курс з тактичної медицини, збирали та розбирали зброю, а також виконали вправу навчальних стрільб бойовими набоями з автомата Калашникова.
Під час змагань джури занурилися в атмосферу козацтва і випробовували себе на міцність у військово-спортивних, культурно-інтелектуальних та патріотичних конкурсах. За умовами змагань, журі визначало переможців лише в окремих конкурсах гри. Зокрема, у перелік команд, які отримали по чотири кубки, увійшли «Безстрашні мурахи» (Харківська область), «Гадяцькі вепри» (Полтавська область) та «Волинські яструби» (Волинська область). Серед команд, які здобули по три кубки — «Несамовиті орли» з Хмельниччини та «Лисогір» з Тернопільщини.
На завершення змагань учасників привітали показовим виступом вихованці місцевого гуртка «Юні десантники». Вони продемонстрували глядачам прийоми рукопашного бою, роботу у складі розвідувальної групи та захоплення ворожого автомобіля.
Дійство завершилося шикуванням роїв біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Ройові розгорнули перед строєм великий прапор України, а учасники антитерористичної операції Юліан Матвійчук, В’ячеслав Бондарчук та Євген Сірко урочисто винесли бойові прапори, які побували в боях. Право покласти квіти до підніжжя Великому Кобзарю отримали джури з найкращих роїв.
Після цього учасники гри пройшли урочистою ходою вулицями обласного центру.
Довідково: Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») започаткована у 2003 році. Учасниками гри є учні віком від 7 до 18 років, які навчаються в школах, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах. Мета гри— виховання юних патріотів України на засадах національної гідності та активної громадянської позиції, а також пропаганда здорового способу життя. Гра проходить у три етапи, під час яких учасники змагаються у номінаціях: військово-тактична та медична підготовка, конкурси і вікторини з історії України, туристичні естафети тощо. Фінальний етап гри проходить на Всеукраїнському рівні.
Міністерство оборони України