Завершився ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Джура” 2015. Фото

У Полтаві завершилися фінальні змагання Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» («Сокіл»). У заході взяли участь шкільні команди старшокласників з усіх областей України, а це — понад 200 дітей.

Організатори готувались заздалегідь: продумали все до дрібниць та залучили інструкторів. Найбільшу допомогу надали військові 179 об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних Сил України.

Протягом двох днів команди проживали, харчувалися та змагалися у польовому таборі навчального центру.

— Побутові умови для учасників змагань були максимально наближені до польових, — зазначив начальник центру полковник Ігор Міцюк, — школярі ночували в палатках, харчувалися з польової кухні та несли нічну варту.

За словами офіцера, військові заздалегідь обладнали навчальні місця для занять і конкурсів. Вони підготували для дітей не тільки місця для змагань та випробувань за програмою збору, а й свій своєрідний «подарунок». Школярі з цікавістю знайомилися зі зразками стрілецької зброї, сучасними засобами зв’язку та захисту на полі бою, слухали курс з тактичної медицини, збирали та розбирали зброю, а також виконали вправу навчальних стрільб бойовими набоями з автомата Калашникова.

Під час змагань джури занурилися в атмосферу козацтва і випробовували себе на міцність у військово-спортивних, культурно-інтелектуальних та патріотичних конкурсах. За умовами змагань, журі визначало переможців лише в окремих конкурсах гри. Зокрема, у перелік команд, які отримали по чотири кубки, увійшли «Безстрашні мурахи» (Харківська область), «Гадяцькі вепри» (Полтавська область) та «Волинські яструби» (Волинська область). Серед команд, які здобули по три кубки — «Несамовиті орли» з Хмельниччини та «Лисогір» з Тернопільщини.

На завершення змагань учасників привітали показовим виступом вихованці місцевого гуртка «Юні десантники». Вони продемонстрували глядачам прийоми рукопашного бою, роботу у складі розвідувальної групи та захоплення ворожого автомобіля.

Дійство завершилося шикуванням роїв біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Ройові розгорнули перед строєм великий прапор України, а учасники антитерористичної операції Юліан Матвійчук, В’ячеслав Бондарчук та Євген Сірко урочисто винесли бойові прапори, які побували в боях. Право покласти квіти до підніжжя Великому Кобзарю отримали джури з найкращих роїв.

Після цього учасники гри пройшли урочистою ходою вулицями обласного центру.

Довідково: Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») започаткована у 2003 році. Учасниками гри є учні віком від 7 до 18 років, які навчаються в школах, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах. Мета гри— виховання юних патріотів України на засадах національної гідності та активної громадянської позиції, а також пропаганда здорового способу життя. Гра проходить у три етапи, під час яких учасники змагаються у номінаціях: військово-тактична та медична підготовка, конкурси і вікторини з історії України, туристичні естафети тощо. Фінальний етап гри проходить на Всеукраїнському рівні.

Міністерство оборони України

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

2 коментарі

  1. Олена Григорівна

    Скажіть, будь-ласка, де можна взяти інформацію про результати змагань учасників Миколаївської області

  2. Інструктори! На 6 -му фото поясніть дівчатам що при використанні автомат тримають не за магазин, а за цівку (цевьё), накладка для підтримки і захисту від опіків газоперезарядної (газової) трубки. Якщо тримати за магазин, при стрільбі він може відпасти від віддачі, чи випадковому натисканні на фіксатор і на тому стрільба скінчиться… А так, взагалі молодці. Слава Україні!!!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh