Авторські статтіЗдоров'я

Два продукти, які заважають вам одужати під час грипу

Виявляється, якщо правильно харчуватися під час ГРВІ, якнайшвидше одужати і уникнути ускладнень. Ми разом з експертом розвінчав міфи про користь меду і малинового варення в період застуди.

Не жалійте себе, що розклеїлися і немає сил, заїдаючи це стан пиріжками. Налаштуйтеся на швидке одужання, а якщо будете дотримуватися наші поради, то харчування спрацює краще ліків.

Простудились? Эти два продукта мешают вам выздороветь

Цукор губить імунітет

«Мед і будь-яке варення – це величезна кількість цукру, а він знижує імунітет, – розповідає лікар-терапевт, нефролог, дієтолог, засновник школи здоров’я Regina Doctor Регіна Ахуньянова. — Як це відбувається: через цукру в організмі розмножується багато грибків-дріжджів, мікрофлора слабшає імунна захист падає, в результаті інфекція прогресує, і можуть розвинутися ускладнення. Тому поради при застуді пити чай з медом і малиновим варенням – це пережитки минулого століття.

Перше правило, якщо захворіли: виключайте зайвій цукор. Це стосується не тільки меду та варення, але і солодких десертів, цукерок. Нехай у вашому раціоні з солодкого будуть тільки фрукти – близько 400 грамів в день.

По-друге, пийте більше води, навіть якщо не хочеться. Обсяг чистої води треба збільшити не менш ніж на 0,5 літра, тобто плюс до того, що ви пили до застуди. Завдяки цьому в організмі буде відбуватися природний детокс, і тіло почне очищатися від вірусів і бактерій. Корисно пити трав’яні чаї без цукру. Можна також готувати морс з натуральними ягодами (але знову-таки без цукру). При цьому стежте, щоб вода була не гаряче 70 градусів, інакше вітаміни плодів не збережуться».

Простудились? Эти два продукта мешают вам выздороветь

Змушуйте себе їсти суп і кашу

«Так, коли температура і розбите стан, у багатьох пропадає апетит, – продовжує доктор Регіна. — Але їжа – це теж ліки. Варіть вторинні м’ясні бульйони (коли бульйон після варіння м яса зливається, і потім суп готується на новій води). Так ви позбавитеся від холестерину, який утворився в наваристого бульйоні, і від шкідливих добавок, якими могло бути оброблене м’ясо на виробництві.

Вторинні бульйони не втрачають своїх властивостей і містять екстрактивні речовини, які, в свою чергу, підвищують секреторну активність ШЛУНКОВО-кишкового тракту. За рахунок цього відбувається виведення токсинів вірусів і бактерій. А це як раз необхідно, щоб одужати.

Навіть якщо нічого не хочеться, з’їдайте 300-400 мл супу на обід і вечерю

Робіть акцент на складні вуглеводи – крупи. Порція каші винна буті не менше 200-250 грамів. Харчуйтеся, як якщо б ви були здорові, по 3-4 рази на день. Ще одне правило для тих, хто не хоче довго хворіти. У вашому раціоні обов’язково має бути білок. Справа в тому, що кожна клітина імунітету – це білок, а віруси і бактерії виводяться з організму на білках-переносчиках. Саме тому під час ГРВІ в організмі відбувається різкий дефіцит білка. Його можна взяти з м яса, риби, птиці, сиру або яєць».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України