Авторські статтіТехно

Отрута допоможе врятувати овець від вимирання – вчені

Отруйний компонент більшості отрут стані основою для створення нових ефективних препаратів для боротьби з різними паразитами у тварин, що збереже колосальну частину бюджету фермерських господарств.

Новаторські дослідження з використання отрути павука в якості препарату проти паразитичних черв’яків у овець можуть стати основою для створення абсолютно нового та ефективного препарату, покликаного врятувати багато фермерські господарства. Шлунково-кишкові нематоди, у тому числі гемонхоз, стійкі до всіх відомих протипаразитарний препаратів, щорічно завдають шкоди австралійської овечої промисловості більш ніж на 435 мільйонів доларів.

На допомогу фермерам прийшла аспірант університету Квінсленда Саманта Ніксон, яка в своїй останній роботі змогла створити з отрути павука новий препарат, який в експерименті показавши гарний результат. Вона впевнена, що саме отрута павуків допоможе врятувати овець від вимирання, а також подарує світу вакцини від інших невиліковних хвороб. Науковець зазначила, що її унікальний препарат може допомогти вівцям, так і іншими видами уражених тварин, включаючи котів і собак.

Пауки против гельминтов: Яд поможет спасти овец от вымирания - Ученые

Саманта Ніксон у ході дослідження вперше вивчена дія понад 200 різних отрут членистоногих на нематод, кожен з яких показавши хороший ефект. Всі відомі групи антипаразитарних препаратів більше не вбивають паразитів, так як останні виробили до них стійкість за рахунок зупинення дії активного компонента, а вісь павуки проти небезпечних гельмінтів стануть новим способом ефективної боротьби.

Отрути є фантастичним джерелом потенційних ліків, адже вони еволюціонували протягом мільйонів років і мають тисячі унікальних сполук, частина з яких діє швидко, селективно, стабільно і надійно. У світі налічується понад 47 000 видів павуків, кожен з яких володіє унікальним отрутою, але менше 0,5% з них дійсно небезпечні. Тим не менш, їх отрути неймовірно складні за будовою, і щоб навчитися отримувати з них повну вигоду, фахівцям потрібно багато часу для досліджень і експериментів. Надалі вчені на основі отрути павуків знайти ліки від малярії, різних видів круглих червів, і навіть паразитів людини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України