Загадкові дитячі малюнки були виявлені в середньовічному рукописі

Вчені виявили дивні малюнки на полях середньовічного манускрипту з неаполітанського монастиря, на якому зображені коні (або корови), людина і диявол. Завдяки психологам історики змогли довести, що дивні малюнки малювали діти.

Обстежуючи малюнки в рамках іншого проекту, Дебора Торп з Йоркського університету випадково натрапила на ці зображення. Відзначається, що на полях манускриптів з середніх століть досить часто виявляються малюнки предметів, тварин і як не дивно ченців, які випорожнюються. Вчені вважають, що дані малюнки робилися на манускриптах від нудьги читачів тих часів. Але Дебора з подивом виявила, що намальовані зображення робилися дитиною.

Щоб упевнитися в цій теорії, Торп вирушила за допомогою до професійних психологів, які провівши власні дослідження, прийшли до однозначних висновків, що малюнки належать дітям у віці 4-6 років. Психологи, виходячи з основних ознак (довгі ноги витягнуті форми, велика голова і відсутність тулуба) заявляють, що малюнки на манускриптах мало відрізняються від малюнків дітей нашого часу.

За словами Дебори, це відкриття показує, що діти того часу були життєрадісними, давали волю уяві і виражали себе, як власне і діти сучасності.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh