Декрет про літургійне святкування свята Марії Магдалини

Літургійний спомин св. Марії Маґдалини, який є обов`язковим для всієї Церкви римського обряду цього року Католицька Церква відзначатиме як свято. Ця поправка внесена за бажанням Папи Франциска у форму декрету Конгрегації богослужінь і дисципліни Таїнств. Декрет датований 3 червня і підписаний префектом названої Конгрегації кардиналом Робертом Сара, оприлюднено одночасно з поясненням секретаря Конгрегації монсеньйора Артура Роча. Він зазначає, що дане рішення вписується в актуальний церковний контекст і має на меті «підкреслити значення цієї жінки, яка проявила велику любов до Христа і була так люблена Христом».

Текст декрету

Церква, як на Заході, так і на Сході, завжди оточувала найвищими почестями святу Марію Магдалину, першого свідка і провісницю Воскресіння Господнього, хоча відзначала її в літургії різними способами.

Оскільки Церква в наш час покликана роздумувати більш глибоко над достоїнством жінки, над новою євангелізацією і над величчю тайни Божого милосердя, здалося добрим, щоб вірним був запропонований також приклад святої Марії Магдалини. Адже ця жінка, відома як та, хто полюбив Христа, була особливо улюблена Христом і названа святим Григорієм Великим «свідком Божого Милосердя» і святим Фомою Аквінським «апостолкою апостолів». Вона може стати для вірних взірцем виконання завдання жінки у Церкві.

Тому Верховний Понтифік Франциск вирішив, що літургійне святкування святої Марії Магдалини віднині і на майбутнє треба вписати до загального Римського календаря у ступені свята, замість спомину, як це було до цього часу.

Новий літургійний ступінь не веде за собою жодної зміни дня, в якому проходить літургійне святкування. Натомість у текстах Месалу і Літургії Годин необхідно провести наступні зміни:

а) день, призначений на літургійне святкування святої Марії Магдалини залишається тим самим, як вказано у Римському календарі, тобто 22 липня.

б) тексти, які мають вживатися у Месі і Божественному офіції, залишаються цими самими, що містяться в Месалі і Літургії Годин на вказаний день. У Месалі лише додається власна префація, яка долучається до цього декрету. Завданням Конференції єпископів буде перекласти текст на місцеву мову. Після затвердження Апостольським Престолом цю префацію можна буде використовувати в літургії, і у відповідному часі внести у наступне видання власного Римського Месалу.

Там, де святу Марію Магдалину, згідно з партикулярним правом, вшановують у літургії в інший день і в іншому літургійному ступені, також і на майбутнє зберігається той самий день і той самий ступінь.

Ця постанова скасовує всі інші, що їй суперечать.

Дано в Конгрегації Божого Культу і Дисципліни Таїнств, 3 червня 2016 року, в урочистість Пресвятого Серця Ісуса.

Роберт Кард. Сара, Префект
Артур Рош, Архієпископ Секретар

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh