Авторські статті

ЗАЕС втратила зв’язок з останньою зовнішньою лінією електроживлення

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції критична. Вона втратила зв’язок з останньою резервною зовнішньою лінією електроживлення. Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії.

 ЗАЕС втратила зв’язок з останньою зовнішньою лінією електроживлення

Наразі запорізька АЕС отримує потрібну їй електроенергію лише з лінії 750 кВ.

“Підкреслює крихку ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на майданчику”, – наголосили в Міжнародному агентстві з атомної енергії.

Як уточнює речник Української добровольчої армії – Південь, голова Громадської ради при Одеській ОВА Сергій Братчук, на Запорізький АЕС через обстріл пошкоджена одна із ліній живлення. Фахівці “Укренерго” усувають пошкодження під час затишшя і з дозволу військових. В районі ураження йдуть бої. Наразі зв’язок ЗАЕС з енергосистемою забезпечується лише по одній лінії електропередачі.

“У разі відмови цієї лінії найбільша АЕС в Європі отримує черговий повний блекаут, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії” – говориться в Телеграм-каналі “Енергоатому”.

Нагадаємо, Запорізька АЕС – найбільша в Європі атомна електростанція – була окупована російськими загарбниками на початку повномасштабного вторгнення. Інтервенти розмістили на території ЗАЕС військову техніку. За весь час окупації станція кілька разів вимикалася від енергосистем України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України