Економіка

За рік аеропортом в Запоріжжі скористалися понад 562 тисячі пасажирів

19 жовтня 2020 почав працювати новий термінал Міжнародного аеропорту Запоріжжя

Першим рейсом з нового терміналу був рейс Запоріжжя – Київ (Бориспіль) з 123 пасажирами на борту авіакомпанії Sky Up.

Як повідомляє прес-служба аеропорту, серед перших пасажирів були відомі тревел-блогери і Андрій Ярмак, керівник Украероруху, які відразу відзначили сучасність і комфорт нового аеровокзалу. А за словами Олексія Дубревська, тодішнього керівника аеропорту, відкриття нового терміналу сприяло появі нових робочих місць, підвищення туристичної та інвестиційної привабливості міста.

Увечері того ж дня зустріли зворотний рейс з Києва (Бориспіль) з 93 пасажирами. Таким чином 19 жовтня розпочали приймати внутрішні рейси в новому терміналі. А з 21 жовтня – і міжнародні також.

-За рік, з 19.10.2020 до 19.10.2021, послугами аеропорту скористалися 562 279 пасажирів. Здійснено 3188 рейсів 1420 внутрішніх і 1768 міжнародних. З’явилися нові напрямки польотів і партнери-авіаперевізники.

– У терміналі вже відкриті кафе, два Duty Free, медичний пункт і два пункти забору аналізів для ПЛР і експрес-тестування на COVID, пункт вакцинації, сервіси для обслуговування людей з інвалідністю, зал для конференцій, упаковки багажу та ін.

– Є Туристичний інформаційний центр і кімнати по догляду за дитиною, працюють ліфти і ескалатори, інтелектуальна відеосистема для безконтактного термального скринінгу і визначення наявності маски на обличчі.

Нагадаємо, що будівництво почалося в грудні 2017 року. Відкритий в 2020 році термінал Міжнародного аеропорту Запоріжжя став першим за вісім років новим терміналом в Україні. Він здатний обслуговувати 400 пасажирів на годину і до мільйона туристів на рік. Площа терміналу – понад 12 тис. М2.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України