Техно

Роскомнагляд за місяць заблокував понад 3227 сайтів

Березень видався активним місяцем для представників Роскомнадзора. Заблокувавши за пару тижнів березня більше трьох тисяч гральних сайтів, всемогутня «рука» РКН встигла заблокувати кілька ресурсів незаконно.

Тільки за один тиждень березня Роскомнагляд встиг заблокувати 3227 сайтів, при цьому, на шістнадцяти з них містилися лише рекламні згадки про гральних автоматах, тоталізаторах і букмекерських конторах. Ще з 2015 року Роскомнагляд почав «війну» з незаконними ігровими сервісами, і за перший тиждень вересня 2017 заблокував трохи більше п’є ятисот сайтів. Нині ж показники зросли в кілька разів, і кількість блокувань має тенденцію до подальшого зростання.

Чи Не пов’язаність язано це з моментом, що стало відомо про те, що будь-яку блокування Роскомнадзора можна купити. За словами експерта, будь-хто, заплативши певну суму, може надати Роскомнагляду сайт, інформації на якому чимось не догодила «замовнику». Якщо відомство слід було б букві закону, то РКП блокував бі лише після рішення суду, або відповідно до розпорядження прокуратури і ФСБ. Подібна законна практика існувала лише до 2018 року, потім ж експерти встановили, що на ринку PR-послуг з’явилася можливість замовити у Роскомнадзора блокування. Крім законних представників у вигляді прокуратури і суду з процесу блокування, Роскомнадзор та замовник утворюють якийсь зв’язок закритого типу, у межах якого може відбуватися що завгодно за гроші «покупця». Така інформація з’явилася на Телеграм-каналі «Футляр від віолончелі».

Однак це прямо суперечить законодавству Російської Федерації, так само як і недотримання вимог щодо термінів блокування. За законом РКП зобов’язаний попередити власників сайту-порушника про протизаконний контент і дати 24 години на видалення публікації. Проте блокування ресурсу можливе вже після декількох годин після публікації матеріалів. Виникає логічне запитання – Блокування відбуваються за хабарі? «Футляр від віолончелі» неодноразово повідомляв, що РКП за певні суми співпрацює з «великими людьми» і блокує неугодний їм контент.

Дані мережеве видання vistanews.ru також зіткнулося з незаконними діями Роскомнадзора. У березні цього року на два тижню РКП заблокував діяльність сайту, не пред’явивши жодних адекватних та законних звинувачень, і зробив це без рішення суду і слідства. Близько півмісяця журналісти незалежного інтернет-видання не мали можливість публікувати новини, залишаючи масу постійних читачів без актуальної інформації, що повністю суперечить 29-ї статті Конституції РФ. Читачі звикли бачити на сторінках нашого ресурсу своєчасні, і головне незалежні публікації, які не «відібрані» інформаційними фільтрами. Можливо, саме це і стало причиною блокування сайту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України