ВО “Свобода” формує на місцях спеціяльні мобільні підрозділи з метою оперативного реагування на будь-які елементи невпорядкованости та недопущення випадків мародерства. Про це у понеділок, 24 лютого 2014 року, в етері програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV заявив народний депутат України від ВО “Свобода” Олександра Сич.
На переконання свободівця, здоровий глузд і розсудливість суспільства переважать незначні елементи надлишкової революційности, які у короткому проміжку часу властиві будь-якій революції: “Переконаний, що глибинна народна мудрість переважить ті невеликі елементи хаосу або надлишкової революційности, які незмінно супроводжують будь-яку революцію. Кожна палиця має два кінці. І багато чиновників, великих і маленьких, сьогодні отримавши переляк, уже завтра, коли ситуація врегулюється, перед тим, як робити якусь недобру справу, спочатку десятки разів подумають”.
У цьому контексті Олександр Сич охарактеризував і дії нардепа Олеся Донія, який нещодавно звинуватив свободівців у побитті, внаслідок чого він начебто отримав струс мозку: “Завжди слід відповідати за свої дії. Якщо ти, чоловіче, пішов на спілку з Партією регіонів, то не називай себе опозиціонером. От і все! Якщо ж йому хтось зробив зауваження, чому ти це зробив, то, будь добрий, відповідай за свої слова!”. Нагадаємо, нещодавно Олесь Доній, який неодноразово публічно декларував власну опозиційність до злочинного режиму Януковича, спільно з Партією регіонів і наперекір опозиції підтримав низку одіозних законопроєктів, серед яких, зокрема, Державний б’юджет на 2014 рік, не голосував за законопроєкт про скасування сумнозвісного мовного закону Ківалова-Колесніченка тощо.
За словами Олександра Сича, ті свободівці, які перебувають на Майдані в Києві, підконтрольні керівництву партії: “Вони чітко виконують вказівки. Ті ж члени ВО “Свобода”, які перебувають на місцях і бачать, що є якісь елементи невпорядкованости або зловживань, покликані формувати на місцях спеціяльні мобільні підрозділи з метою оперативного реагування на будь-які прояви безпорядків чи випадки мародерства”.
За словами свободівця, розгортання нинішньої ситуації значною мірою повторює 40-50-ті роки минулого століття: “Це як було 40–50-х років, коли справжні підрозділи армії УПА до останнього подиху боролися за Українську державу, в той час як під їхньою маркою хтось цілеспрямовано займався мародерством, грабунками, а хтось просто зводив порахунки”.