Новини з Австрії

З кінця 2021 року оренда житла в Австрії подорожчала на 23%

Лише з грудня 2021 року оренда житла в залежності від категорії зросла на 14,9–23,3 відсотка.

Згідно з дослідженням Інституту Momentum, орендна плата, на відміну від заробітної плати, зашкалює. Особливо сильно постраждали понад 230 000 осіб, які підпадають під категорію орендного регулювання, тобто. проживають у квартирах у старих будинках, зданих у найм до 1994 року. Після вже трьох «коригувань» у попередньому році наступне п’ятивідсоткове підвищення відбудеться у червні. Торкані орендарі мають викласти вже на 23,3 відсотка більше, ніж півтора роки тому.

Станом на 1 травня так звана базова орендна плата майже для 776 тисяч осіб зросла на 8,6%. Йдеться про квартири до 130 квадратних метрів у старих будинках, зданих в оренду після 1994 року. Зі збільшенням у попередньому році це становить +14,9 відсотка. За даними Momentum Institute, «зокрема, підвищення торкнулися муніципальні квартири у Відні». «У середньому кожен повинен платити приблизно на 500 євро на рік більше за дах над головою», — підрахував Джоел Тельдьєс, економіст з Momentum Institute.

При тому, що за той же період стандартна заробітна плата зросла всього на 11,3 відсотка. “Орендна плата зростає набагато швидше, ніж заробітна плата”, – сердито говорить Тельдьєс. Але із заробітної плати доведеться платити не лише орендну плату, «але й енергію, харчування та всі інші необхідні витрати». Це стає все важче, особливо для домогосподарств із нижчим доходом, оскільки їм уже доводиться витрачати майже половину свого доходу на житло та енергію.

Все більше і більше людей в Австрії важко зводять кінці з кінцями. Це показує дослідження “Wie geht’s uns heute”, що фінансується Міністерством соціальних справ та ЄС:

  • 2,25 мільйона людей були змушені змиритися зі втратою доходу за останні дванадцять місяців. Основна причина – інфляція.
  • 1,9 мільйона осіб не можуть дозволити собі сплатити несподівані витрати у розмірі 1300 євро.
  • 1,5 мільйона навряд чи можуть профінансувати масове зростання вартості житла та енергії.
  • 1 мільйон насилу може покрити поточні витрати домогосподарства.
  • 650 000 осіб у віці від 16 до 69 років змушені коштувати менш ніж 1 000 євро на місяць.
  • 500 000 мають заборгованість за поточними витратами та орендою

Тому, як і Палата праці, Momentum Institute знову закликає до загальнонаціонального зниження орендної плати. Затвердженої урядом житлової субсидії одноразової виплати, на отримання якої необхідно подати заяву, буде недостатньо. “Ефект разового платежу сходить нанівець через кілька місяців”, – говорить Тельдьєс. З іншого боку, спільне цінове гальмування також стримує вплив на майбутнє зростання орендної плати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України