НовиниТехно

З чого почати вибір відеокамери

Стати професіоналом мріє кожен, особливо в кіно. А ось мати можливість знімати кіно з якістю не гірше, ніж у режисерів сьогодні може майже кожен. Досить підібрати для себе  відеокамеру  у розділі  “Профессиональные видеокамеры” – це камери вищого класу.


Відеокамера – придбання цілком порівнянне з холодильником або навіть автомобілем. У нашій країні не прийнято міняти відеокамери як мобільні телефони, а тому цей клас товарів народного споживання можна сміливо віднести до товарів довготривалого користування. А раз так, то і купуючи відеокамеру, варто мати на увазі, що краще взяти таку модель, щоб не було нестерпно боляче, дивлячись на погано записане відео з останнього дзвоника дитини або з відпустки на далеких і теплих берегах.

 

Без усяких сумнівів можна сказати, що кожна з відеокамер  є в достатній мірі професійна, щоб знімати повноцінне кіно. Але якщо вистачає коштів варто придбати більш професійну камеру, яка дасть вищу якість зображення.

Що потрібно для більш якісної відеозапису, всього три головні складові – відмінна оптика, відмінна матриця, і відмінний процесор, щоб обробити відзнятий матеріал. Все це можна знайти у моделей відеокамер, які є трохи вищі ніж бюджетний клас відеокамер.

 

По-перше, треба з радістю зауважити, що нарешті-то виробники позбулися жахливо незручних носіїв інформації, типу DVD-диски, касети і вбудовані жорсткі диски – всіх їх сьогодні замінила флеш-пам’ять. І неважливо внутрішня вона або на картах пам’яті, головне, що в камері більше немає жодної рухомої частини за винятком приводу оптики.

Практично всі сучасні відеокамери використовують в якості носія інформації флеш-карти

І це чудово! Сьогодні вже не треба чекати коли касета нарешті віддасть всю інформацію перемотуючи плівку, сьогодні не треба чекати того світлого моменту, коли нарешті доберешся до готелю і проведеш кінцеву обробку оптичного диску, так як ця операція майже завжди вимагала підключення до розетки. Сьогодні вже не треба бояться, що під час запису вдариш або трусанеш камеру так, що у неї поламається вбудований жорсткий диск. З флеш-пам’яттю всі ці проблеми пішли назавжди.

Приємні дрібниці:

Що ще, крім блоку «оптика / матриця / процесор», визначає професіоналізм камери? Наявність безлічі функцій, без яких зйомка була б повноцінною.

По-перше, хорошою камері необхідний хороший ЖК-екран.

Хороша відеокамера повинна мати відмінний ЖК-екран

Я так думаю, що якби виробники плазмових телевізорів навчилися робити плазмові панелі з розширенням в два мегапікселя і розміром в три дюйми по діагоналі, то ми б з вами були свідками продажів і відеокамер з PDP-екранами. Але, на жаль, плазма штука, що вимагає великого розміру субпикселів, а тому ставити її як засіб візуалізації на відеокамеру не виходить.

Втім, ЖК не рівня іншому ЖК а на дорогих камерах стоять відмінні і тому дорожчі VA і IPS матриці. На користь зйомці, і ручні настройки зйомки. Наприклад, в вас, де-небудь в лісах Малайзії прокинувся юний натураліст, і ви вирішили познімати місцевих комах, вам для такої зйомки буде корисний режим макрозйомки з ручним фокусуванням. Або навпаки вас зацікавив лев в заповідниках Африки, але при цьому ви знімаєте з шалено їдучого джипа. Нічого страшного, включаєте режим оптичної стабілізації, а якщо буде і цього мало додайте до нього і цифрову.

Режим стабілізації зображення допоможе уникнути небажаної тряски при зйомці з рук.

Корисний мікрофонний вхід, який дозволить вам начепити на мікрофон кліпсу і зняти діалог з відмінною якістю звуку, незважаючи на ревучий поруч водоспад. А HDMI-вихід дозволить вам ввечері після тяжких туристичних праць, переглянути минулий день на готельному телевізорі. Нічого, якщо телевізор виявиться старий і кінескопний, такі ще в безлічі зустрічаються навіть в п’ятизіркових готелях, у камери на цей випадок є і звичайний композитний відеовихід з банальним «тюльпаном» на кінці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

11 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.